RETRO RÁDIÓ

Ilyen állapotban van a testnevelésórán újraélesztett fiú

Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2017. 09. 16. 08:15

Még mindig mélyaltatásban tartják azt a gimnazistát, aki testnevelésórán váratlanul összeesett.

János osztálytársaival bemelegített éppen, amikor minden előzmény nélkül összeesett. Osztályfőnöke azonnal odarohant és megkezdte az eszméletlen diák újraélesztését.

Míg a tanárnő mindent megtett, kiérkeztek a mentők is, akik egy speciális gépet is hoztak János megmentésére.

„A példásan és szakszerűen helytálló tanároktól azonnal átvettük a beteg ellátását, hiszen gyakorlatilag légzés és keringésmegállás állt fent - mondta a Blikk napilapnak Kocsmáros Ferenc, az Országos Mentőszolgálat észak-alföldi régiójának igazgatója. - Többek között egy speciális mellkasnyomást végző gépet is bevetettünk, így 26 perc után sikerült visszahozni a fiatalember légzését és keringését. Ezt követően stabilizáltuk az állapotát, és kórházba szállítottuk. Nagyon remélem, hogy a beteg teljesen felépül, én és a kollégám is szeretnénk majd meglátogatni, amint ezt az állapota lehetővé teszi."

Jánost a mentősökön kívül osztálytársai is meglátogatják majd. A fiút mélyaltatásban tartják az orvosok a Debreceni Egyetem intenzív osztályának kardiológiai részlegén. Amikor  állapota lehetővé teszi, megkezdik a megmentett fiú fokozatos felébresztését.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.