tóth gabi
A nagy sörgyártók és a hazai kisüzemi fõzdék közösen fordultak Varga Mihály nemzetgazdasági miniszterhez, hogy terjesszék ki a csapolt sörre is az étkezõhelyi kedvezményes áfát. Azaz a jelenlegi 27 százalékról 5 százalékra mérséklõdjön a folyékony kenyér adója.
Maga a miniszter mondta még egy februári üzleti fórumon: juttassák el hozzá a sörgyártók javaslatukat, ha tudnak az uniós szabályozásnak megfelelő, más tagállamban működő gyakorlatról. A %RIPOST% kiszámolta, hogy átlagosan hány forinttal lenne olcsóbb egy korsó „folyékony kenyér” az áfacsökkentés után, aminek gyártó és fogyasztó egyaránt örülne.
"Minden sörgyártó közös érdeke, hogy a csapolt sörök áfája 5 százalékra csökkenjen. Egy-egy kicsi főzde kapacitásának jelentős része csapolt sörként fogy el, de a nagyoknál is jelentős, nagyjából 10 százaléknyi a csapolt értékesítés. Az áfa csökkentésével ráadásul elsősorban nem is a sörfőzdék, hanem a vendéglátók és a fogyasztók járnának jól: több vendéglátóhely működhetne, ez jótékonyan hatna a sörfogyasztásra"
– fogalmazott Schillinger Attila, a Magyar Sörgyártók Szövetségének elnöke.
Ha szeretnéd megtudni, hogyan reagáltak a hazai kézműves sörfőzdék az áfacsökkentés hírére és pontosan mennyibe kerülhet majd jövőre egy korsó csapolt sör, a %RIPOST% csütörtöki számában elolvashatod!