tóth gabi
Nem halad a karcagi nõ ügyében a nyomozás, Bróker Marcsi ugyanis hallgat. Így azt sem árulja el maradt-e a pénzbõl, és ha igen, hol és kinél van.
Egyelőre úgy tűnik, hiába hozták haza a rendőrök Belize üdülőparadicsomából a Kun-Mediátor ügyben csupán „Bróker Marcsiként” emlegetett D. Sándornét, nem halad a nyomozás az ügyében.
A karcagi nő a gyanú szerint sok száz embert csapott be: pénzt gyűjtött be tőlük magas hozam ígéretével, de valójában piramisjátékot űzött: ez pedig összeomlott.
A kár több mint 10 milliárd forint. Mint arról a %Ripost% is beszámolt, a nőt rendőrségi fogdán tartották két hónapon át, hogy minél könnyebb legyen elszállítani a tanúkihallgatásokra. Mindhiába, Marcsi ugyanis „nem túl informatív”, ahogy dr. Dobrossy István, sok károsult ügyvédje fogalmazott a %Ripost%-nak.
Körülbelül 1000 fő jelentkezett a rendőrségen a mintegy 2000 károsultból.
A pénz nincs meg, és azt sem tudni, maradt-e belőle. A cég 12 éves működése alatt szinte semmit sem dokumentáltak, ami nehezíti a nyomozást, de még jobban alátámasztja D. Sándorné bűnösségét – mondja az ügyvéd, aki szerint az is lehet, hogy a nő eldugta valahová a pénz nagyját. Az ügyvéd elképzelhetőnek tartja, hogy a károsultak Marcsitól egy fillért sem fognak visszakapni!
Egy szerencséjük lehet: ha a bíróság előtt sikerül bizonyítani az állam felelősségét. „Ez a cég, a Kun-Mediátor Kft. 12 éven át működött, és a bíróság kimondhatja azt, hogy ezen időben hiányzott a cég felett az állami ellenőrzés, így az, hogy ez 12 éven át így működhetett, az állam felelőssége is. Úgy gondolom, egy ilyen esetben az 50-50%-os kármegosztás lenne elképzelhető, azaz 50%-ot állna az állam, a maradék 50% pedig az emberek ártatlansága, vagy ha úgy tetszik naivitása” – mondja az ügyvéd, aki maga is azt várja, hogy a rendőrség lezárja végre a nyomozást.