Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
Létrehozva: 2016.11.16.

Patkányméreg végzett a gyönyörű magyar vizslával

Hosszú szenvedés után múlt ki egy vizsla Kaposváron, mert patkánymérget evett. Halála nagyon megviselte a gazdáit, feljelentést tettek a rendõrségen.

Szerző Brenner Balázs

Szörnyű kínok között pusztult el egy magyar vizsla a napokban Kaposváron, az állat gazdája feljelentést is tett a rendőrségen, szerinte ugyanis valaki megmérgezte szeretett kutyáját. A %RIPOST% információi szerint a tulajdonosnak eleinte az volt furcsa, hogy idős négylábúja feltűnően bágyadt, levert, ekkor vitték orvoshoz. Sajnos már nem lehetett megmenteni az életét, kiderült, hogy patkányméreg végzett vele.

Az állatorvos azt mondta, ha huszonnégy órát kibír, még lehet remény. K-vitamint kapott, ez volt az egyetlen ellenszer. Éjszaka azonban újabb roham következett, és négy óra szenvedés után elvesztettük

- idézte fel a történteket a Somogyi Hírlapnak az állat gazdája, aki szerint az okos vizslájuk nem vett fel az utcán semmit séta közben, ezért valószínű, hogy valaki a kerítésen dobta be a mérget az udvarukba.

A férfi nem gyanúsít senkit, bár úgy tudja, lakókörnyezetéből egyesek szóvá tették, miért ugat napközben az eb. Feljelentést tettek, rendőrségi nyomozás indult, és arról tájékoztatták, hogy ennek során bekérik majd a közeli térfigyelő kamera felvételeit.

– A mérgezőket csak nagyon ritkán sikerül tetten érni, önmagában a méreg nem bizonyíték. Az egyetlen megoldás az, ha a tulajdonosok megtanítják a kutyáiknak, hogy nem ehetnek fel a földről semmit, illetve, ha szájkosárral viszik őket sétálni

– javasolta az eset kapcsán Tornóczky Anita.

Az Állatvédőrség tagja szerint mérgezéses tünetek esetén azonnal állatorvoshoz kell fordulni.

Sok esetben sajnos már ez sem segít, mert a kutya elpusztul, ilyenkor a gyomor tartalmának vizsgálatával, és vérvétellel mutatható ki, mi okozta a halált

– tette hozzá az állatvédő.

A patkányméreg okozta mérgezés (dikumarol-toxicosis) tűnetei:

Az állat először bágyadt, nincs kedve mozogni, nincs étvágya, az ínye fakó vagy porcelánfehér (a többi nyálkahártya is), testhőmérséklete alacsony. Leggyakoribb és legbiztosabb jel: véres vizelet, véraláfutások a bőrön vagy testnyílásokból szivárgó vér. A tünetek 1-2 napon belül jelentkeznek. Ha 2 órán belül észleled, lehet hánytatással próbálkozni. Ilyenkor széntabletta nem kell.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-