Létrehozva: 2016.09.15.

Ne fizess előre! Így zsebelik ki az albérletkeresőket

Sokan fizetnek azért, hogy a nekik megfelelõ albérletekrõl listát kapjanak. Vigyázz, csapda!

Az ingatlanosok átveréseinek könnyen bedőlhet egy tapasztalatlan albérletkereső! Íme, erre kell figyelned, ha lakást keresel...

Sok ingatlanos jól bevált módszere, hogy az internetről összeszedik a lakáshirdetéseket, majd ezeket pénzért árulják... Nem foglalkoznak vele, hogy a hirdetést mikor tették fel, vagy hogy kiadó-e még egyáltalán a lakás, a gyanútlan albérletkereső úgyis fizet az adatbázisért.

Nyolcezer forintot fizettem a listáért. Legalább 50 lakás volt rajta, de már egyik hirdetés se volt aktuális.

"Volt olyan, amit három éve adtak fel... A tulaj nem is értette, amikor odatelefonáltam, hogy honnan szedtem elő a hirdetését"

- mondta a %RIPOST%-nak egy csalódott budapesti lakáskereső.

Miért fizet bárki az adatbázisért?

Azért, mert a csalók egy rendezett, felújított, és nem túl drága lakás hirdetését teszik fel különböző oldalakra. Amikor aztán az albérletkeresők telefonálnak a részletekért, akkor közlik:

"Sajnos a kinézett lakás már elkelt, de hasonlókkal van tele az adatbázisunk."

Ha pedig kiadtuk kezünk közül a pénzt, azt többé nem látjuk viszont. Hiába jövünk rá az átverésre, az ingatlanos az eset után rejtélyes módon többé nem lesz elérhető, vagy leráz valamivel... És mivel ők is tudják, hogy ennyi pénz miatt senki nem fog bíróságra menni, tovább folytatják az átveréseket.

Fontos, hogy adatbázisért sose fizess! A komoly ingatlanosok csak a sikeresen kiadott lakások után kérnek közvetítői díjat, de azt is a bérbeadótól...

Ha hasonlóval találkozol, jelentsd a fogyasztóvédelemnél! Annak érdekében, hogy a hatóság kivizsgálhassa az ilyen eseteket, bejelentést kell tenni a területileg illetékes megyei fogyasztóvédelmi felügyelőségen.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-