tóth gabi
A pénteken kirobbant üggyel kapcsolatban a Ripost megkereste az édesség magyarországi gyártóját.
Az Európai Élelmiszer-biztonsági Hatóság "vélhetően rákkeltő és mutagén", egészségre káros ásványi olajból előállított aromás szénhidrogéneket talált a Kinder csokoládéban, ezért egy német élelmiszer-biztonsági szervezet, a Foodwatch azt javasolta, hogy hívják vissza az édességet.
Az üggyel kapcsolatban a %RIPOST% megkereste a csokoládé magyarországi gyártóját, a Ferrerót. A cég azonban nem tartja károsnak termékeit, ráadásul azt sem tartja furcsának, hogy a rákkeltő anyagból a csokiba is került:
Mivel ásványi olaj nyomokban majdnem mindenhol jelen van a környezetünkben, több különböző módon is bekerülhet az élelmiszerekbe.
"A legjellemzőbb forrás például a nyomtatófestékben lévő ásványi olaj tartalom, amely a csomagolóanyagok újrahasznosításakor, az újrahasznosított szálak révén kerül be a nyersanyagokba, illetve az élelmiszerekbe."
A Ferrero ugyanakkor azt állítja, hogy olyan technikai megoldásokon dolgoznak, amelyek minimalizálják ezeknek az anyagoknak a jelenlétét és megakadályozzák az élelmiszerekbe jutásukat. A cég azt mondja, hogy ezek kidolgozásáig is biztonságosan fogyaszthatók a termékei.
A Foodwatch egyébként húsz terméket vizsgált, amelyekből háromban találta veszélyesnek az összetevő mértékét: a Kinder csoki mellett a Lindt Fioretto nugát-bonbonban és egy harmadik német termékben. Közleményük szerint azonban mindhárom termék visszahívását elutasították - írja az Independent.
A Foodwatch egyik képviselője, Johannes Heeg szerint szándékosan próbálják eltussolni az ügyet, hiába közölte a Német Cukrászati Ügynökség, hogy az érintett termékek biztonságosan fogyaszthatók.
Korábban egy súlyos szívbajt okozó és rákkeltő csészéről is írtunk. Itt olvashatod a részleteket!