tóth gabi
Az új jelenség, a Pokémon Go már azoknak az életét is befolyásolja, akiket nem érdekel, vagy egyenesen utálják a szörnyvadászatot. Játék ilyen helyzeteket még sosem teremtett!
Az új őrület, a pokémon-hajkurászás körüli felhajtás már van, akit tényleg az őrületbe kerget, míg másoknak mindennapos program lett a szörnyüldözés. A játékba belefeledkező "vadászok" sokszor vicces helyzetbe keverik magukat, de máskor az agyára mennek azoknak, akiket nem érdekel a játék, vagy csak az életüket szeretnék élni, de a rajongók miatt nem tudják...
"Be akartam menni a női mosdóba, erre elém vágott egy férfi, hogy neki sürgősebb. Nem igazán értettem, hiszen volt külön férfivécé is. Miután megváratott, még hülyét is csinált belőlem: kifele jövet a telefonját nyomkodva közölte, hogy kösz, megvan a pokémon!”
És ez még csak egy a zavaró helyzetek már-már végtelennek tűnő sorából...
„Bementem a boltba, és a kasszánál álltam, erre egy csávó elkezd nekem dumálni, hogy menjek már onnan, mert eltakarom a pokémonját! Hát elküldtem még a pokémon anyját is...”
Fontos kiemelni, hogy a legtöbb embert nem maga a játék zavarja, hisz legfeljebb értetlenül szemléli a jelenséget. Az viszont sokaknál kiakasztja a mércét, hogy akaratlanul is befolyásolja a mindennapi életet az új őrület.
„A játékkal semmi bajom, de amikor azt látod az áruházban, hogy két 30 körüli csávó görkorcsolyával a lábán össze-vissza gurul, közben egy perc alatt 3-4 embert csap el majdnem (köztük engem is)... Na, akkor csalódom az emberiségben.”
A játék számos röhejes helyzeteket is teremt, amely egy ideig szórakoztató ugyan, de egy idő után a legtöbb ember agyára megy, és csak dühöt vált ki.
„Gyárunkat is elérte a rajzfilmfigura-vadászat. Az egy dolog, hogy az egyik kollegina kezében a telefonnal, kamerák kereszttüzében megy át a beléptetőkapun - ahol tilos a telefonhasználat -, de ezek után a főnökeim is azt újságolják nekem, hogy a második csarnokban van a legtöbb pokémon. A napom csúcspontjaként a szervizesek főnöke írt körüzenetet, hogy jó lenne, ha munkaidőben pokémonok helyett a megoldandó hibákra vadásznának a dolgozók.”
Ez a játék attól különleges, hogy tényleg összeforr benne a valóság és a virtuális tér. Ugyanakkor attól őrjítő is, hogy a kettő között elmosódik a határ.
Megjelenik az utcán, és belopózik a magánéletbe. Hol vannak a játék korlátai? Úgy tűnik, sehol...
„Tulajdonképpen egy új lehetőség még a csajozásra is: ne haragudj, felemelnéd a szoknyádat? Találtam ott egy nagyon ritka pokémont!”
- meséli a játék egyik rajongója. Úgy tűnik, bármennyire bosszantó is, a világot teljesen beszippantotta a pokémon-láz, nem lehet menekülni előle. De fel kell készülni arra is, hogy ezt az újdonságot további hasonló játékok követik majd.