kulcsár edina
A játék néhány hét alatt mindenki életét felforgatta, van, akit halálosan idegesít, más viszont képtelen abbahagyni.
A Pokémon GO néhány nap alatt teljesen felforgatta a világot. Emberek tódulnak ki tömegesen az utcákra és a közterekre azért, hogy okostelefonjaikkal virtuális szörnyeket foghassanak, ezáltal pedig különböző képzeletbeli szinteket ugorjanak meg.
A megosztó játékról mindenkinek megvan a maga véleménye.
A %RIPOST% megkérdezte Dr. Csák Annamária klinikai szakpszichológust arról, hogy mikor és milyen formában lehet építő jellegű elfoglaltság a Pokémon GO, és mikor érdemes megálljt parancsolni.
"Ez egy képzeletvilág, amibe nagyon könnyű belekerülnie olyanoknak, akiket nem ér más sikerélmény az életben, illetve, akik nem tudják tartani a határokat."
Ezek az emberek teljesen elszakadnak a valóságtól, nem érdekli őket, ha egy kertbe besétálással magánlaksértést követnek el, sem az, hogy jön az autó.
A Pokémon GO azért is veszélyesebb, mint az eddigi, hasonlóan népszerű játékok, mert ez olyan felületen játszható, ami manapság mindenkinek van: okostelefonon.
Dr. Csák Annamária ugyanakkor elmondta, a játékban is lehet találni pozitívumot, hiszen nem minden fekete vagy fehér.
"A számítógépes játékok bizonyítottan növelik a gyerekek reakcióidejét. Az olyan játékokra, mint a Pokémon GO, a labilisabb emberek függnek rá. Ha egy gyerekkel eleget foglalkoznak, akkor nem a játékra lesz szüksége ahhoz, hogy fontosnak érezze magát, ha pedig egy embert elég sikerélmény ér, akkor nem a játéktól fogja ezt elvárni."
A szakember ugyanakkor nem ajánlja, hogy a szülők elvegyék a játékot.
Sokkal inkább célravezetőbb, ha a szülő megtanítja a gyermekét a mértéktartásra, amibe a napi egy óra számítógép vagy tévézés még belefér.