RETRO RÁDIÓ

Nem csak az Uberrel, egymással is harcolnak a taxisok!

Nem csak az Uberrel, egymással is harcolnak a taxisok!
Doris
Szerző
Doris
Létrehozva2016. 05. 10. 16:25

A Fõtaxi arra kéri a taxisokat, hogy ne vegyenek részt a keddi tüntetésen, amivel teljesen megbénítják Budapest közlekedését és kizárólag a lakosságnak okoznak komoly problémákat.

Ahogy arról a %RIPOST% már beszámolt, kedd délután újabb taxis tüntetés bénítja a fővárost. Ez­út­tal a vá­ros­ból ki­ve­zető uta­kat kor­lá­toz­zák, je­len­tő­sen ne­he­zítve pél­dául a rep­térre ju­tást.

A taxisok a Hősök teréről indultak délután kettőkor és a városon végigvonulva mindenütt torlódásokat okoztak. Továbbra is az Uber ellen tiltakoznak, ezzel azonban nem mindegyik társaság ért egyet, sőt!

A Főtaxi azt kéri, a taxisok ne menjenek el erre a demonstrációra.

A társaság szerint ugyanis az eddigi tüntetések is csak a lakosságnak okoztak gondot. Ráadásul a tüntetők maguk ellen dolgoznak: nem saját maguknak szereznek támogatókat, hanem az Ubernek csinálnak reklámot.

Ráadásul már a kormány is azon van, hogy elfogadják a taxisok helyzetét javító törvényt.

A Magyar Taxisok Szakszervezete közleményben szintén arra kérte a taxisokat, hagyjanak fel a lakosságot ellenük hangoló forgalomlassítással.

 

Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.