tóth gabi
Senki nem került kórházba alkoholmérgezés miatt, és ittasan is sokkal kevesebben vezettek a húsvéti ünnepek alatt. Talán a kampány hatott - az eredmények mindenesetre biztatóak.
Egyetlen ember sem kötött ki a detoxikálóban idén húsvétkor: nem véletlen, hogy a hírt meglepetésként tálalta a magyar sajtó. A locsolkodás közbeni pálinkázás ugyanis néphagyomány, amire a mentősök is évről évre külön készülnek.
Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője szerint nem volt több esetük az szokásosnál, összesen országosan 5094-szer kellett kivonulni a mentőknek, de ebben a balesetek, szülések, mérgezések is benne voltak.
Locsolás kapcsán leitatott gyermekről szerencsére nem kaptam hírt (talán végre kiment a divatból)
- erősítette meg a szóvivő a javuló tendenciát.
Általában a rendőrség is külön készül a húsvéti hosszú hétvégén a közúti ellenőrzésekre: sokkal több rendőrt és traffipaxot látni és a szondát is sokkal több vezetővel fújatják meg, mint egy átlagos hétvégén. Ugyanakkor idén sem rendeltek el külön ún. ittasságellenőrző akciót, azaz nem vadásztak külön az ittas sofőrökre, csak a nagyobb forgalom miatt, a nagy számok törvénye alapján, többen akadtak fenn a rostán.
Amíg tavaly ilyenkor 114 jogosítványt vettek el a helyszínen, addig idén 96 embert állítottak elő ezért. Bár összesen 328 ittas vezetővel találkoztak a rendőrök és ez 26-tal több, mint a tavalyi szám, tavalyelőtt még 556-an buktak le azzal, hogy piásan ültek kocsiba.
Nem biztos, hogy mindenki számára egyértelmű az a szabály, hogy ha egy ittas embernek adjuk át a volánt, mert mi nem akarunk vezetni, akkor (a Btk. 238. § szerint) akár egy év börtönt is kaphatunk érte!