Létrehozva: 2016.03.09.

Mérgező is lehet a sóterápia! A szolgáltatók fele nem biztonságos!

Sokan alkalmazzák légúti megbetegedésekre a sóterápiát, de nem mindegy, milyen sót használnak hozzá!

Szerző Sárosy Mariann

A sókezelést nyújtó szolgáltatók felénél nem lehet tudni, hogy milyen sót használnak - írja a PharmaOnline. A Légúti Betegek Országos Szövetsége szerint ez veszélyes lehet a gyógyulni vágyókra nézve, mert nagyon nem mindegy, hogy a sószobákban, sóhomokozókban milyen sót használnak.

Magyarországon több, mint 200 helyen várják sóterápiával a légúti megbetegedésben szenvedőket, de a nyilvánosan elérhető adatok szerint csak 90 helyen használnak 99,9%-os tisztaságú sót. Márpedig a szakemberek szerint

tilos, és az egészségre ártalmas megnövelt magnézium-, kalcium-, kálium-, jód- és festékanyag-tartalmú (pl. Holt-tengeri vagy más tengerből származó és a himalájai) sók, illetve az összetapadás elleni adalékot tartalmazó (pl. étkezési) sók használata.

Ez főként azokon a helyeken veszélyes, ahol porlasztják a sót egy ún. halogenerátorral, mivel ha nem orvosi tisztaságú sót használnak, akkor a betegek nehézfémeket és más vegyi anyagokat lélegezhetnek be a sóval együtt.

Kisebb a kockázat akkor, ha sótéglákkal kirakott helyiségről van szó, ezekben viszont nincs olyan sókoncentrációja a levegőnek, hogy az valóban alkalmas legyen a terápiára.

A Légúti Betegek Országos Szövetsége (LEBE) ezért azt szeretné elérni, hogy a hatóságok mielőbb vizsgálják meg a szolgáltatókat.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-