kulcsár edina
Összesen több mint két és fél millió forintot utalt át egy megtévesztett nõ egy olyan férfi számlájára, akivel egyszer sem találkozott. Sajnos az eset nem egyedi...
Nemcsak magáról, hanem a vele történt eseményekről, és rendszeres kölcsönkéréseinek indokairól is folyamatosan hazudott egy internetes csaló egy gyanútlan gyöngyösi nőnek, emiatt az ügyészség folytatólagosan és üzletszerűen elkövetett, nagyobb kárt okozó csalás miatt emelt vádat a férfival szemben.
A 28 éves, visszaeső bűnöző még 2014-ben ismerkedett meg egy társkereső oldalon a nővel, akinek természetesen álnéven mutatkozott be, azt állítva magáról, hogy ő egy 44 éves, elvált férfi, akinek külföldi kapcsolatai vannak. Ez egyből szimpatikus lett a szerelemre, megértésre vágyó nőnek, akit ettől kezdve pedig
könnyűszerrel lehetett az orránál fogva vezetni.
A kapcsolatuk tartósságában reménykedő nő a férfi minden kérését teljesítette, egyszer például telefonfeltöltés miatt utalt pénzt, máskor a férfi autóinak javítási költségét állta. A csaló nem egyszer olyan történetekkel is előállt, melyek szerint azért van azonnal szüksége pénzre, mert a külföldi rendőrség megbüntette, illetve „elkapták” a határon és az ügyvédjét kell kifizetnie.
A nő, miközben sosem találkozott virtuális szerelmével, 67 alkalommal, összesen több mint két és fél millió forintot utalt a számlájára, amit a csaló minden esetben nyomban fel is vett, majd el is költött.
A Gyöngyösi Járási Ügyészség nemcsak a pénzvisszafizetésre tett indítványt, hanem arra is, hogy a bíróság főbüntetésül határozott idejű fegyházat, valamint közügyektől eltiltást szabjon ki a többszörösen büntetett férfival szemben.
Az egyedüllétet és a magányt elunva, egyre többen keresik a szerelmet a világhálón. A társtalálásnak ez a módja kényelmes, gyors, ám ahogy a fentiekből is látszik, sokszor veszélyekkel is járhat. Ahogy a %RIPOST% is beszámolt róla, az úgynevezett "romantikus csalóknak" egyre több áldozatuk van, a bűnözők pedig újabb és újabb praktikákat vetnek be, hogy a lehető legtöbb pénzt szedjék el áldozatuktól.
A tapasztalatok azt mutatják, hogy a csalók képesek egy, a sajátjukétól teljes mértékben eltérő személyiségként feltűnni, gyakran nemhogy alapvető tulajdonságaik, de még koruk és nemük sem egyezik az általuk elmondottal – hívja fel a figyelmet az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület.
Ha a társkereső elmúlt 40 éves, nemrég vált el, özvegy vagy testi hibával rendelkezik, kívánatos célpont lehet egy csalónak!
Az egyesület szerint kifejezetten szingli párkeresőkre specializálódó csalók pszichológiai trükköket alkalmazva ejtik csapdába áldozataikat: megértik és meghallgatják, versidézetekkel és ajándékokkal kábítják el, felépítve egy őszinte szerelem illúzióját. Aztán egyszer csak váratlan pénzügyi problémára hivatkozva arra kérik a megtévesztett áldozatot, hogy küldjön pénzt: lehet, hogy csak pár ezer forintot egy feltöltőkártyára, de
kérhetnek akár százezreket is egy utazás fedezésére,
hogy végre találkozhassanak. Ezek azonban mind csak hazugságok, amelyeknek egyetlen célja, hogy pénzt húzzanak ki gyanútlan áldozataikból.