Létrehozva: 2016.02.12.

Kamuképpel vernének át a neten? Így buktasd le az online csalót!

Egyre gyakrabban tûnnek fel a közösségi oldalakon az úgynevezett "romantikus csalók". Megmutatjuk, hogyan leplezheted le, ha valaki nem a saját képét használja.

Mint azzal a %RIPOST% már szerdai cikkében is foglalkozott, újra virágkorukat élik hazánkban is az internetes csalók, akik általában a világhálóról lelopott képekkel igyekeznek nőket megszédíteni.

Most megmutatjuk, hogyan

tudod ellenőrizni a Google segítségével bármilyen fotóról, hogy honnan származik.

Ha valakivel ismerkedni kezdesz az interneten - főleg, ha külföldi az illető -, érdemes először is megbizonyosodnod arról, kivel állsz szemben.

Egy egyszerű példán keresztül mutatjuk meg. Az alábbi képet egy hirdetésnél láthatod, a hölgy a képen mint Illés Judit szerepel.

A képet le kell töltened - akár egy weboldalon találtad, akár neked küldték levélben - jobb egérgombbal, mentés másként. Ha ezzel megvagy, menj a google.hu oldalra, ott pedig a képekre:

Ha a fényképezőgép-ikonra kattintasz, megjelenik egy felület, ahová feltöltheted egy egyszerű mozdulattal azt a képet, amelyikről tudni szeretnéd, hol máshol bukkant még fel a világhálón. Az eredmény pedig bámulatos:

 

Illés Judit meglepő módon több külföldi oldalon is szerepel, természetesen ott már más nemzetiséggel, más névvel, és persze mást reklámozva.

A helyzet ugyanez a neked küldött fotókkal is, a Google-ban másodpercek alatt leellenőrizheted, hogy aki éppen neked csapja a szelet, véletlenül nem egy zs-kategóriás színész, svéd modell, vagy esetleg egy amerikai katona fotóját lopta el, hogy csőbe húzzon!

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-