RETRO RÁDIÓ

Többnapos taxisblokád? Az Ubernek ennél jobb reklám nem is kell!

Többnapos taxisblokád? Az Ubernek ennél jobb reklám nem is kell!
Brenner Balázs
Szerző
Brenner Balázs
Létrehozva2016. 01. 18. 14:25

Addig maradnak a fõvárosban demonstráló taxisok, amíg a telefonszolgáltatók online áruházaikból el nem távolítják az Uber applikációját.

Továbbra is tart a taxisok előre be nem jelentett demonstrációja Budapesten a Bajcsy-Zsilinszky út, a József Attila utca és az Andrássy út kereszteződésében az Uber közösségi személyszállító szolgáltatás ellen. Ahogy arról a %RIPOST% is beszámolt, a felsorakozott gépkocsik

egy-egy forgalmi sávot szabadon hagyva akadályozzák a forgalmat,

a helyszínt a rendőrség biztosítja.

A %RIPOST% helyszíni tudósítója szerint a Bajcsy-Zsilinszky út és az Andrássy út kereszteződésében nem működnek a jelzőlámpák, rendőrök irányítják a forgalmat. A belváros felé még délelőtt is jelentős a torlódás.

A hétfő reggel demonstráló taxisok egyike az MTI-nek azt mondta, addig maradnak, amíg a telefonszolgáltatók online áruházaikból el nem távolítják az Uber applikációját. Arra a felvetésre, hogy ez 1-2 órán belül nem feltétlenül teljesül, azt válaszolta,

több napra készültünk.

Az Uber egy közösségi utazásmegosztó szolgáltatás. A rendszerhez csatlakozó autósok és utasok az okostelefonra letölthető alkalmazáson keresztül találhatnak egymásra, és a viteldíj rendezése is a rendszeren keresztül történik. A taxisok pedig ezt a rendszert kifogásolják, hisz így nem látják a fuvardíjat, és utasokat is veszítenek.

Ha valaki eddig nem tudta volna, hogy mi is az az Uber, akkor most már garantáltan kívülről fújja. Ennél jobb reklámot nem is kaphattak volna!

A taxisoknak az is a problémájuk az Uberrel, hogy míg a taxisofőröknek a szabályozott körülmények között

a bevételük 60 százaléka is elmegy költségre,

addig az Uber sofőrei mindent szabályt megkerülhetnek, szerintük számlát sem adnak. A taxisok négy képviselője 11 óra után nem sokkal bemehetett a főpolgármester hivatalába, állítólag maga Tarlós István egyeztet velük, a sajtóosztály későbbre ígért tájékoztatást.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.