RETRO RÁDIÓ

Riasztást adtak ki Budapestre a szmogveszély miatt

Riasztást adtak ki Budapestre a szmogveszély miatt
F. G.
Szerző
F. G.
Létrehozva2016. 01. 25. 05:30

A levegõ magas szállóportartalma miatt Tarlós István fõpolgármester Budapesten elrendelte a szmogriadó tájékoztatási fokozatát - közölte a Fõpolgármesteri Hivatal. Különösen veszélyeztetettek a gyerekek, az idõs emberek, a krónikus betegségben szenvedõk. Õk, ha tehetik, maradjanak otthon, ne tartózkodjanak a szabadban.

A fővárosban szombaton tíz, vasárnap tizenegy mérőponton meghaladta a tájékoztatási küszöbértéket a szálló por (PM10) egy napra számított átlageredménye. A meteorológiai előrejelzések szerint pedig hétfőn sem várható nagymértékű javulás.


A légszennyezettség rövid idejű hatása veszélyt jelent a lakosság egyes különösen érzékeny csoportjaira, például a gyermekekre, az időskorúakra vagy a krónikus betegekre. Ilyenkor asztma és krónikus légcsőhurut miatt többen fordulnak orvoshoz, valamint nő a szív- és érrendszeri megbetegedések száma.


 A veszélyeztetett népességcsoportokba tartozóknak azt javasolják, hogy kerüljék a jelentős gépjárműforgalom által érintett tereket, útszakaszokat, ne szellőztessenek, és ha lehet, ne tartózkodjanak a szabadban.


Az elmúlt napokban több településen hívták fel a figyelmet a megnövekedett légszennyezettségre, például Miskolcon és Debrecenben. Az Országos Közegészségügyi Központ (OKK) legutóbbi adatai szerint a levegő magas szállóportartalma miatt Kazincbarcikán, Sajószentpéteren, Miskolcon, Debrecenben és Nyíregyházán veszélyes a levegő minősége.

Emellett Budapest, Vác, Hernádszurdok, Oszlár és Eger levegőjét egészségtelennek minősítette az OKK.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.