tóth gabi
A szakember elmondta, amit tudni lehet az újrafertőződéssel kapcsolatban.
Ha valaki meggyógyult a koronavírusból, mikor kaphatja el leghamarabb újra a betegséget? Erről kérdezte a Ripost Rusvai Miklós virológust.
„Vannak arról beszámolók, hogy valaki az előző megfertőződése után újra pozitív lett. Egyik ismerősöm például szeptember elején átesett a betegségen, majd decemberben teljesen gyanútlanul utazott volna. A repülőtéren tesztelték és egyből karanténba került, mert semmi jelét nem érezte annak, hogy beteg lenne, de a PCR-tesztje pozitív lett. Ez 4 hónappal az előző betegsége után történt, de vannak beszámolók arról, hogy 3 hónap elteltével is történt már ilyen. Körülbelül három hónap az újrafertőződés lehetőségének alsó időintervalluma” – magyarázta a szakember, kiemelve: a legtöbb esetben az ilyen gyorsan bekövetkező újrafertőződések enyhébbek, mint az előzők, sőt sokszor tünetmentesen zajlanak.
Rusvai Miklós elmondta, nem valószínű, hogy két-három héten belül újra megbetegszik az ember. Ilyen esetekben inkább arra kell gondolni, hogy nem tűnt el teljesen a koronavírus a beteg szervezetéből, vagy valami más okozza a betegségét.
Több kutatás is bizonyítja, hogy az mRNS-vakcinák a természetesen szerzett védettséghez képest akár a tízszeresére is növelhetik a szervezetben az antitest szintjét.
„A vakcinák – legalábbis a most fókuszban lévő SARS-CoV-2 esetében – jobban teljesítenek, mint a természetes immunitás. A korábban fertőzésen átesetteknél az oltás nagymértékben megerősíti az immunválaszt” – magyarázta az amerikai elnök egészségügyi főtanácsadója, dr. Anthony Fauci. Egy kutatás kimutatta, hogy az mRNS-vakcinák második dózisa után a vizsgáltak antitestszintje akár tízszer is magasabb volt, mint azoké, akiknek a szervezete a természetes módon fejlesztette ki a védelmet – írja a Metropol.