"Időben szóltam, hogy elmebeteg" - Gulyás Gergely keményen beleszállt Magyar Péterbe

INSIDER
Létrehozva: 2022.01.16.

Már az omikron variánssal is visszaélnek a csalók – így verik át az embereket

A bűnözők a Covid-19 omikron variánsára épülő adathalász módszerükkel világszerte tízezreket értek már el.

Már az omikron variánssal is visszaélnek a csalók! Elképesztő átverésre figyelmeztet egy kiberbiztonsági vállalat.

A világszerte egyre jobban terjedő új koronavírus-variáns a csalók figyelmét is felkeltette.

A Bitdefender antivirus termékeket forgalmazó kiberbiztonsági vállalat kutató laborja nemrégiben ugyanis csalók által indított e-mailhullámra lett figyelmes. A kéretlen elektronikus levelekben olyan, vény nélkül kapható étrend-kiegészítőket reklámoznak, amelyek segíthetnek a cukorbetegek vércukorszintjének csökkentésében.

Képünk illusztráció (Fotó: Pixabay)

A csalók úgy próbálják manipulálni az embereket, hogy félelmet és bizonytalanságot próbálnak kelteni bennük az omikron variánsra hivatkozva. A módszerük a következő: olyan személyeket céloznak meg, akikre – alapbetegségeik, főleg a cukorbetegség kapcsán – nagyobb veszélyt jelenthetnek a COVID-19 okozta súlyos szövődmények.

A bűnözők az e-mail-ben a „Diabetic's Complete Omicron Protection Guide” nevű dokumentumra hivatkoznak. A link egy hamis gyógyszeripari weboldalra mutat, ahol elérhető a „Diabetikusok teljes omikron védelmi útmutatója (csak az első 100 embernek)” elnevezésű dokumentum és a diabétesz elleni étrend-kiegészítő is.

Íme egy részlet a levélből:

„Az omikron változat nagyjából kétszer olyan fertőző, mint az eredeti vírus, és akár 60 százalékkal fertőzőképesebb lehet. Hatása a korábbi variánsoknál is rosszabb lehet, hiszen a tanulmányok azt mutatják, hogy a cukorbetegeknél nagyobb mértékben alakulnak ki súlyos szövődmények, még akkor is, ha be vannak oltva. Szerencsére Ön megvédheti magát ettől az új, halálos változattól ezzel a vadonatúj, INGYENES útmutatóval, amelyet itt tölthet le...”

Az email-ben szereplő hivatkozás valójában egy kártékony webhelyre mutat, ami a banki adatok, valamint a pénz megszerzése mellett rosszindulatú szoftverek telepítésére (beleértve a kémprogramokat és a hitelesítő adatokat lopó trójai vírusokat) törekszik. A kártékony levelek bárkit elérhetnek, így jobb, ha óvatosak vagyunk – hívja fel a figyelmet a kiberbiztonsági vállalat.

Így kerülhetjük el, hogy csalók áldozatává váljunk

A Bitdefender és magyarországi kizárólagos disztribútor cége, a biztributor az alábbiakat javasolja a felhasználóknak: – Alaposan elemezzük az e-mailt, figyeljenek a nyelvtani és gépelési hibákra, valamint ne dőljünk be a túl jónak tűnő ajánlatoknak még a közösségi media platformokon se; – Ne kattintsunk az ilyen tárgyú e-mailekben szereplő hivatkozásokra; – Ne töltsük le a mellékletben szereplő fájlokat; – Tartsuk naprakészen a vírusvédelmi szoftvereket és telepítsük a biztonsági frissítéseket; – Használjunk adathalászat- és rosszindulatú szoftverek elleni technológiákat tartalmazó biztonsági megoldást, abból a célból, hogy megvédjük magukat az internetes fenyegetésekkel és csalásokkal szemben.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek