tóth gabi
Mától megváltoznak a kézbesítési szabályok a hatósági házi karanténnal érintett címeken.
A Magyar Posta úgy döntött, hogy a postai nyitvatartás első órájában elsőbbséget élveznek a 60 éven felüliek a kiszolgálásban, továbbá az ügyfélmegkereséseket elsősorban az elektronikus csatornákon fogadják.
A postai dolgozók és a koronavírus-járvány terjedésének megakadályozása miatt újabb döntéseket hozott a társaság:
„Mivel a koronavírus-járvány terjedése miatt folyamatosan nő a hatósági házi karanténnal érintett háztartások száma, a Társaság úgy döntött, hogy a hatósági házi karanténnal érintett címeken mellőzi a személyes kézbesítést, és egyben egy új kézbesítési rendet alakít ki”
- közölték.
Tehát, ahol piros, karanténra figyelmeztető felirat látható, ott nem lesz személyes átadás. Értendő ez az ajánlott, a tértivevényes és értéknyilvánításos levelek valamint a hivatalos iratok, valamennyi utalvány (nyugdíj, kifizetési és külföldi) illetve a csomagokra. Ugyanakkor, van rá lehetőség, hogy olyan személy, aki nem érintett a karanténban, az a kézbesítése pontokon átveheti a küldeményeket.
A Magyar Posta döntése szerint, a postai nyitvatartás első órájában elsőbbséget biztosít a kiszolgálásban a 60 év feletti, a járvány miatt fokozottan veszélyeztetett állampolgárok számára.
A reggeli nyitást követően a postai munkatársak az érkező 60 év feletti ügyfeleket előre veszik a kiszolgálásban, az intézkedés mától már érvényben van, arról minden posta értesült
- közölték.
A Magyar Posta kitér arra is, hogy fokozottan kéri az időseket, hogy maradjanak otthon a biztonságuk érdekében, hiszen a posták zárt terek, ahol sok ember megfordul, ezért nem zárható ki a fertőzés veszélye minden óvintézkedés ellenére sem, ezért ha halaszthatatlan postai ügyintézésük van, akkor arra lehetőleg egy hozzátartozójukat kérjék meg, vagy az önkormányzatnak is kötelessége az időseknek segítséget nyújtani.
„Emellett javasoljuk ügyfeleinknek azt is, hogy a postai csekkbefizetés helyett használják a Magyar Posta és a Díjnet közös iCsekk alkalmazását, az applikációban a csekkeken lévő QR-kód beolvasásával könnyen és gyorsan befizethetők a csekkek.”