
Magyar Péter és Zelenszkij gyűlöletpolitikája egy tőről fakad
Gulyás Gergely az Igazság Órájában.
Brüsszelig érhetnek az ukrán aranykonvoj szálai, amely számos kérdést vet fel, a kormánynak éppen ezért kötelessége kivizsgálni az ügyet – reagált a Miniszterelnökséget vezető miniszter az Igazság órájában, miután pénteken a NAV két pénzszállító autó tartalmát foglalt le. Gulyás Gergely a műsorban arról is beszélt, nem könnyű most a jobboldali embereknek, sokan inkább nem is beszélnek a politikai nézeteikről, a Magyar Péter által keltett politikai erőszak miatt ugyanis soha nem látott gyűlölet kapnak a fideszesek.

Egy olyan városban nyertünk időközi önkormányzati választást, ami a baloldal fellegvára volt eddig – reagált Gulyás Gergely a kazincbarcikai időközi választásra, miután 16 év után fideszes jelöltet választottak a lakosok. A miniszter megjegyezte, ez már a második alkalom idén, hogy baloldali városban győzedelmeskedett a Fidesz. – Aligha bízhat józan ésszel bárki abban, hogy aki most a Fideszre szavazott, az áprilisban majd másképp tesz – fűzte hozzá a Miniszterelnökséget vezető miniszter.

Gulyás Gergely: A fideszes aktivisták hősök
A Magyar Péter keltette politikai erőszak kapcsán elmondták, öt héttel a választás előtt fontos látni, hogy olyan gyűlöletközösség jött létre a Tisza Párt által, ami korábban soha.
– A DK és az MSZP sem volt semmi, de Magyar Péter esetében a kampány és a program abból áll, hogy mindent leszóljanak, ennek következménye pedig a verbális, majd a fizikai erőszak – mutatott rá.
Németh Balázs hozzáfűzte, nehéz higgadtan beszélnie arról, ami jelenleg zajlik az országban, a plakátrongálás mellett, folyamatosan zaklatják őt és az aktivistákat, szimpatizánsákat is.
– Úgy hiszem, hogy sok olyan fideszes van, aki inkább nem is mondja el, hogy fideszes, mert nem kér abból a gyűlölködésből, amit kapnak a jobboldaliak. Milyen ember az, aki szerint az, hogy gázpisztollyal támadnak meg egy jobboldali szimpatizánst, csak játék és terelés? – tette fel a kérdést Gulyás Gergely, aki szerint ez a hangulat tovább fokozódik majd a következő hetekben, azok a fideszes szimpatizánsok, akik kint vannak az utcákon, valódi hősök.
A Barátság kőolajvezetékről elmondták, Szlovákiát is nehéz helyzetbe hozza Zelenszkij, nekik kevesebb a tartalékuk. Ursula von der Leyennel holnap fog találkozni Robert Fico, és bár nem kielégítőek a brüsszeli reagálások, még ők sem tudtak semmit felhozni azzal szemben, hogy miért ne mehetnének be a magyarok szakértői? – Az, hogy még az Európai Unió sem talál ebben kivetnivalót, jól mutatja, mennyire abszurd ez a helyzet, hogy elzárta az ukrán elnök a vezetéket – vélekedett a miniszter.
Gulyás Gergely hozzátette, a jelenlegi közel-keleti háború ráadásul tovább fokozza a helyzetet, a magyar és a világgazdaságot is érinti, ilyenkor látszik, milyen bűnt követett el Európa azzal, hogy leváltak az orosz kőolajról.
Arról, hogy Zelenszkij életveszélyesen megfenyegette Orbán Viktort, a miniszter úgy vélekedett: az európai civilizációnak az ukrán elnök nem része, az, hogy miért engedi meg magának, a Kijev-Brüsszel szövetség adja rá a választ.
– Zelenszkij azt érzi, bármit megtehet, mellette áll Brüsszel egésze. Soha ilyen nem volt még a nemzetközi politikában, hogy egy elnök megfenyegessen egy másik kormányfőt – mondta a miniszter.
Megjegyezték, a baloldalon elindult Zelenszkij mosdatása, Fekete-Győr András szerint például a NATO főtitkára lenne szükség ahhoz, hogy ne legyen oros beavatkozás az április 12-i választásokon.
Ki kell vizsgálni az ukrán aranykonvoj ügyét
Az ukrán aranykonvoj-ügyével kapcsolaban elmondták, Brüsszelig érhetnek ezek a szálak, amit ki kell vizsgálni. – Egy olyan ügyben, amely súlyos kérdéseket vet fel, ki kell vizsgálnia a magyar kormánynak, a hatóságok reményeim szerint néhány hét alatt a végére járnak az ügynek – közölte. Arra reagálva, hogy az ukrán külügyminiszter szerint szabályosan szállították ezt a pénzt, amire nekik most azonnal szükségük van, a miniszter megjegyezte, nem a tulajdonjogot akarják korlátozni, de a helyzet indokolttá tesz egy célzott vizsgálatot.
Az iráni háború kapcsán elmondták, amíg a baloldal azon röhögcsélt, hogy Orbán Viktor megemelte a terrorfenyegetettség szintjét, már látható jele van már annak, hogy valóban van mitől tartani, ugyananis Oslóban, az Egyesült Államok nagykövetségénél robbanás történt. – A terrorveszély fokozódásának ténye nem kellene, hogy politikai vita tárgyát képezze, hogy fokozódott mindenütt a terrorveszély azzal, hogy Izrael és az USA megtámadásta Iránt, hiszen nem csak nálunk, hanem más európai országban is jobban védik a külképviseletet és a zsinagógákat is – mutatott rá.
Gulyás Gergely a március 15-i Békemenet fontosságát hangsúlyozva elmondta, az ország szabadsága melletti kiállás, és a március 15-re való emlékezés jobban összefügg, mint bármikor. – Bár más időben, más korban vagyunk, az ország szuverenitásáért való kiállás olyanolyan fontos, mint egykor '48-ban, március 15-én – húzta alá.
Március 15 -én!
Az országgyűlési választások előtt ismét utcára vonulnak a patrióta-jobboldali szimpatizánsok a március 15-i Békemeneten. Az idei lesz a negyedik Békemenet az orosz–ukrán háború kitörése óta. A 2022. március 15-i Békemeneten a magyar emberek egyértelmű üzenetet küldtek Brüsszelnek és a magyar baloldalnak, hogy nem kívánnak belekeveredni semmilyen háborúba, nem kívánnak sem fegyvereket, sem katonákat küldeni a frontvonalra.

A háborús fenyegetés továbbra is fennáll, azonban a Békemeneten nemcsak erre, hanem az ukrán zsarolásra is nemet mondhatnak a polgárok. Az utóbbi hetek történései megmutatták: most mindennél fontosabb, hogy a magyarok hallassák a hangjukat. Mint ismert, Ukrajna politikai okokból nem indítja újra az olajszállítást Magyarország irányába, amivel Kijev zsarolni próbálja Magyarországot. Ráadásul a vitában a brüsszeli vezetés Ukrajna oldalára állt hazánkkal szemben.
De a magyarok egységesen léphetnek fel az ellen is, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök életveszélyesen megfenyegette a magyar miniszterelnököt. Ahogyan arról korábban beszámoltunk, az ukrán államfő az ország fegyveres erőinek helyzetéről tartott sajtótájékoztatót, amelynek során kijelentette: reméli, hogy átmegy a Magyarország által a Barátság kőolajvezeték elzárása miatt blokkolt kilencvenmilliárd eurós közös hitelfelvétel, és az ukrán katonák új fegyverekhez jutnak. Amennyiben azonban Magyarország kiáll a vétója mellett, akkor Orbán Viktorhoz katonákat küld Zelenszkij.
A Békemenet erőt mutat a tiszás fenyegetésekkel szemben
Ám nemcsak a háború jelentette veszélyek miatt fontos a mostani Békemenet, ugyanis egyre inkább eldurvul a politikai közbeszéd a választási kampány közepette. Az utóbbi hetekben gyakori volt, hogy a Tisza Párt politikusai és szimpatizánsai durva, fenyegető hangnemet ütöttek meg. Hatalmas felháborodást váltott ki, hogy szombaton rálőttek egy fideszes aktivistára Szentendrén. Mint megírtuk, Vitályos Eszter kormányszóvivő, a térség országgyűlési képviselője számolt be róla, hogy
egy önkéntesére gázpisztollyal lövést adtak le egy ablakból, miközben házról házra járva kopogtatott.
A kormánypárti politikusok sorra ítélték el a történteket, Orbán Viktor miniszterelnök úgy vélekedett, hogy az ellenfelük gyűlöletközösséget épít. Magyar Péter az egyik fórumán, Budakeszin reagált a fideszes aktivistát ért támadásra, de rögtön megpróbált hárítani, bagatellizálni az esetet, és hazugsággal vádolta a kormánypártokat.
Szerinte csak egy játék, hogy rálőttek a Fidesz aktivistájára.







