5°C
14°C

Szaniszló, Leó névnapja

RETRO RÁDIÓ

Robbanás a Buckingham-palota kertjében alig négy nappal a koronázás előtt

Létrehozva2023. 05. 03. 06:44
Frissítve2023. 05. 03. 07:34

Őrizetbe vett a Scotland Yard kedd este egy férfit, aki valószínűleg vadászpuskához való lőszereket dobált a Buckingham-palota kertjébe.

A londoni rendőrség tájékoztatása szerint az illető a brit királyi család első számú londoni rezidenciájának kapujához ment, és számos tárgyat - gyaníthatóan sörétes lőszereket - hajigált be a rácson.

King Charles III coronation procession route revealed by Buckingham Palace
Fotó: ANDY RAIN

A tárgyakat a rendőrök összeszedték és szakértői vizsgálatnak vetik alá.

A Scotland Yard beszámolója szerint a férfit támadófegyver birtoklásának gyanújával vették őrizetbe.

Az illetőnél egy gyanús csomagot is találtak. Ezt a helyszínen tűzszerész szakértők megvizsgálták, és elővigyázatosságból, ellenőrzött robbantással megsemmisítették.

Joseph McDonald, a vizsgálatot irányító főfelügyelő a rendőrségi tájékoztatáshoz fűzött nyilatkozatában hangsúlyozta: lövések nem dördültek el az incidens során, és sem a rendőrök, sem a járókelők közül nem sérült meg senki.

A környékbeli utcákat rövid lezárás után, késő este megnyitották és a helyszín köré vont rendőrségi kordonokat is feloldották.

III. Károly király és felesége, Kamilla nem tartózkodott a Buckingham-palotában.

Az incidens alig négy nappal az uralkodói házaspár koronázása előtt történt.

A koronázási ceremóniát szombaton tartják a londoni Westminster-apátságban 2200 meghívott vendég, köztük hozzávetőleg száz államfő jelenlétében.

 

Ripost hírek
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.