11 hónapja

Megbukott Hadházy terve: elmaradt a bojkott

Hadházy Ákos bojkottálni szerette volna a parlament munkáját

Hadházy Ákos bojkottálni szerette volna a parlament munkáját, persze, úgy, hogy a mandátumot, és az ezért járó fizetést felveszi. A Momentumot - melynek frakciójába beül - akarta megnyerni ehhez, de nem sikerült, a párt végül csak abba a bohóckodásba ment bele, hogy nem mennek el az alakuló ülésre. Pedig Hadházy ennél többet akart, zavarosan arról beszélt egy interjúban, hogy nem szabad „sok pénzért” „protokolláris” pozíciókat elfoglalni. A Momentum viszont részt vesz mindenben, Orosz Anna már fel is vette mandátumát. Csak előtte kicsit durcáskodnak az alakuló ülésen, ahol a parlamenti választás eredményét kihirdetik: láthatóan továbbra sem önmagukban, hanem a választókban keresik a hibát a történelmi vereségért.

Fotó: MTI

A látványos választási bukást véglegesítő hivatalos szavazatszámok ismeretében szinte azonnal megkezdődött a marakodás a baloldalon a mandátumokért. Miután az ellenzéki vezetők egymás után bejelentették, hogy nem veszik fel listás mandátumaikat, máris indult az osztozkodás. Hadházy Ákos a bukott miniszterelnök-jelölt, Márki-Zay Péter mandátumát odaadná az LMP-s Szél Bernadettnek, aki április 3-án az összefogás egyéni jelöltjeként vereséget szenvedett a kormánypárti Menczer Tamástól Budakeszin, és így kiesett a parlamentből.

A baloldali összefogás politikusa, Hadházy Ákos azt megelőzően, hogy Márki-Zay mandátumát másnak ajánlotta volna, még nem feltétlenül értett egyet annak még csak a felvételével sem. A vereség után úgy fogalmazott: „Az első fontos tisztázandó és legitim kérdés rögtön az, hogy felvehető-e a mandátum.”

Hadházy zavaros megszólalásaiban bombasztikusnak szánt megjegyzéseket tett, még olyat is mondott, hogy aki részt vesz a munkában, annak „ki lehet írni a homlokára, hogy kollaboráns”. Baloldali képviselőtársait arra buzdította szinte naponta, hogy ne vegyék fel a különféle parlamenti tisztségeket, pozíciókat és ne vegyenek részt a parlamenti vitákon, interpellációkon sem. Magyarul: ne vegyenek részt a Parlament munkájában, ami egyébként demokratikusan megválasztott országgyűlési képviselőként kötelességük lenne.

Mára úgy tűnik, legyőzték a párton belül Hadházyt, hiába erőszakoskodott. Abba a bohóckodásba mentek csak bele, hogy az alakuló ülést bojkottálják, de utána egyértelműen parlamenti munkára készül a párt, amelynek a frakciójába így Hadházy is beül majd várhatóan. Hiszen a pénzt azért akarja.

Ez is érdekelhet

origo.hu

Lucy Liu meztelen fotókat készített Drew Barrymore-ról

origo.hu

Olivia Wilde a fenekét mutogatva ünnepli a születésnapját

metropol.hu

Közleményt adott ki az iskola: meghalt egy 17 éves lány

magyarnemzet.hu

Klampár Tibor feldúltan távozott Debrecenből – „Ezt kikérem magamnak!”

ripost.hu

Botrány! Azariah dalával gyalázták meg Jimmy emlékét

mandiner.hu

Válaszolt a Belügyminisztérium az orvosi kamara perelési fenyegetésére

origo.hu

Fura zajok jöttek a padlásról egy házban, döbbenetes dolgot talált ott a tulajdonos

mindmegette.hu

Az 5 legfinomabb tejfölös-sós vendégváró húsvétra

ripost.hu

Lehetetlen teszt: 10-ből 9 ember nem tudja mindhárom választ

ripost.hu

Szírek és afgánok vették át a hatalmat Bécs legnagyobb piacán

mindmegette.hu

Játssz és Nyerj! Húsvéti finomságokkal és sütésre kész hírességekkel érkezik az Ide süss! legújabb évada(x)

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek

POLITIK

Áremelkedések? Brüsszelt teszi felelőssé a legtöbb magyar

POLITIK

Bevallotta a 13 éves tini: ő fojtotta meg 4 éves kistestvérét

POLITIK

Egyre erősebb a migránsellenes hangulat Németországban

POLITIK

A hír igaz: Varga Judit elválik a férjétől

POLITIK

Peking szerint ismét provokálnak az amerikaiak

POLITIK

Tovább folytatódnak az erőszakos demonstrációk Franciaországban

POLITIK

Nemet mondunk a migrációra, a genderre és a háborúra!

POLITIK

Azt kérdezik a svédek, mi bajuk velük a magyaroknak