RETRO RÁDIÓ

Gyerekeket köteleztek arra, hogy részt vegyenek a Pride-on

RIPOST
Szerző
RIPOST
Létrehozva2021. 07. 18. 20:17

Pert indított egy londoni anyuka, miután az iskola arra kötelezte fiát, hogy részt vegyen a Pride felvonuláson. Mint kiderült az iskolával több szülőnek is volt összetűzése, miután a gyerekek a szülők akarata ellenére részesültek LMBTQ témájú oktatásban.

Izzy Montague pert indított a bíróságon fia londoni általános iskolájával szemben elnyomás, diszkrimináció és az emberi jogok megsértése miatt, miután az iskola arra kényszerítette akkor még csak négyéves fiát, hogy vegyen részt a Pride felvonuláson.

Keresztény vallása miatt Montague kérte az iskolaigazgatót, hogy a fiának ne kelljen résztvennie a felvonuláson, ezt azonban megtagadták tőle. Később kivette gyerekét az intézményből. Mint mondta, azért hozta el kisfiát az iskolából, mert az szeretné,

ha a fia oktatásban részesülne, nem pedig befolyásolásban.

Kiállok az álláspontom mellett, hogy felhívjam rá más szülők figyelmét is, hogy mi folyik az általános iskoláinkban, nyilatkozta Izzy Montague a Christian Headlines-nak.

Az ügyet július közepén tárgyalja a bíróság, vizsgálják az esettel kapcsolatban a vallásszabadság kérdését, a szülők jogát, hogy lehetőségük legyen kivonni gyermekeiket az ideológiai nevelés alól, és az iskola kötelességét is, hogy politikailag semleges legyen.

Az anyát a Christian Legal Centre képviseli. A jogi szervezet már számtalan esetben nyújtott segítséget keresztényeknek, akiket vallási meggyőződésük miatt diszkrimináltak, vagy próbáltak ellehetetleníteni.

A szervezet vezérigazgatója az ügy kapcsán kiemelte, ez az eset is rávilágít arra, milyen káoszra számíthatnak a szülők az iskolákban a következő években. Mint mondta, úgy tűnik, hogy akik teljes elfogadást és sokszínűséget hirdetnek, nem gyakorolják azt.

Mint mondta, a gyerekekre rákényszerítik a különböző ideológiákat, és a szülőknek egyszerűen nincs módja rá, hogy gyermekeiket saját vallási vagy filozófiai felfogásuk szerint tanítsák.

Nem arról van szó, hogy burokban akarok élni, hanem arról, hogy a szülők saját maguk adhassák át véleményüket a gyereküknek a világról, tette hozzá Izzy Montague a Good Morning Britain műsorban nyilatkozva.

Egy Facebook-oldalon arra is rámutatnak, hogy amikor az anyuka, Izzy Montague találkozott az iskola igazgatójával, Susan Papas-szal, jelen volt Papas leszbikus lánya is, „Miért lennél rasszista, szexista, homofób vagy transzfób, amikor simán csendben is maradhatsz?” feliratú pólóban.

Az igazgató lánya megmutatta arroganciáját és a más vélemények iránti toleranciájának teljes hiányát, amikor szándékosan ilyen öltözékkel jelent meg Izzy előtt, írták az oldalon.

A Christianity Daily hírportál rámutat, hogy az iskola igazgatójának, Papas-nak korábban is volt összetűzése szülőkkel.

2018-ban 14 keresztény szülő élt panasszal, amiért gyerekének részt kellett vennie a Pride-on, és a különböző LMBTQ-témájú tanórákon és foglalkozásokon. Papas akkor csak annyit reagált, hogy az iskola a homofóbia ellen van.

Két tízéves gyereket felfüggesztett Papas, akik vallásukra hivatkozva kérték, hogy ne kelljen részt venniük egy LMBTQ-témájú foglalkozáson. Papas és egy másik tanár homofóbnak nevezte a tízéves gyerekeket, kiabált velük, és azzal vádolta őket, hogy melegeket akarnak megölni.

Az egyik gyerek, egy kislány a Christian Concernnek nyilatkozva elmesélte történetét. Elmondta, az osztálytársai mellette állnak.

Az eredeti cikket ITT érheti el.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.