RETRO RÁDIÓ

Nincs megállás: Országszerte folyamatosan zajlik az oltás

Nincs megállás: Országszerte folyamatosan zajlik az oltás
Angie
Szerző
Angie
Létrehozva2021. 05. 16. 14:00

Hétvégén sincs leállás, továbbra is tart a koronavírus elleni közdelem.

Folyamatosan zajlik az oltás, a beoltottak száma 4 600 012 fő, közülük 2 701 789 fő már a második oltását is megkapta.

Már több mint 5 millióan regisztráltak oltásra és 81%-uk meg is kapta azt. Ma is folytatódik a regisztrált és időpontot foglalt 16-18 évesek oltása a kórházi oltópontokon.

Pásztó, 2021. május 16.
Muhari Géza belgyógyász fõorvos beolt egy fiatalt a német-amerikai fejlesztésû Pfizer-BioNTech koronavírus elleni oltóanyag, a Comirnaty-vakcina elsõ adagjával a pásztói Margit Kórházban kialakított oltóponton 2021. május 16-án.
MTI/Komka Péter

A Google Play áruházban „EESZT alkalmazás” nevű, az App Store-ban pedig „EESZT Lakossagi” nevű applikáció nagyban megkönnyíti mind az oltottak, mind a sok embert fogadó szolgáltatók (pl. mozik, színházak, koncertek, fesztiválok, sport és egyéb rendezvények szervezőinek, vagy akár éttermek) dolgát. Azokon a helyeken, ahol a látogatás védettségi igazolványhoz kötött, a szolgáltató mostantól – a védettségi igazolvány felmutatása helyett – akár QR-kód leolvasóval is ellenőrizheti, hogy a látogató oltott-e vagy sem. Az alkalmazás Androidos és iOS-es mobiltelefonokra is letölthető, és az a szolgáltatóknak és az oltottaknak is ingyenes. https://koronavirus.gov.hu/cikkek/pentektol-ingyenesen-letoltheto-vedooltast-igazolo-mobilalkalmazas-szolgaltatoknak-es-az

Nagykálló, 2021. május 16.
Bélteczki Zsuzsanna pszichiáter fõorvos beolt egy német-történelem szakos pedagógust a német-amerikai fejlesztésû Pfizer-BioNTech koronavírus elleni oltóanyag, a Comirnaty-vakcina második adagjával a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház Sántha Kálmán Szakkórházában kialakított oltóponton Nagykállóban 2021. május 16-án.
MTI/Balázs Attila

Ma is 101 kórházban folytatódik a regisztrált 16 és 18 év közötti fiatalok oltása Pfizer vakcinával. Azoknak a fiataloknak is nyitva van még az időpontfoglaló, akik SMS-ben kaptak jogosultságot az időpontfoglalásra, de eddig mégis elmulasztották azt. Azok a regisztráltak, akik SMS-t kapnak, már Pfizer-oltást is tudnak foglalni az online időpontfoglalóban. Emellett minden 18 év feletti regisztrált számára továbbra is nyitva van az időpontfoglaló Sinopharm, AstraZeneca és Szputnyik oltásra. Időpontfoglaló: www.eeszt.gov.hu

Pásztó, 2021. május 16.
Egy fiatal testhõmérsékletét mérik a német-amerikai fejlesztésû Pfizer-BioNTech koronavírus elleni oltóanyag, a Comirnaty-vakcina elsõ adagjával történõ oltása elõtt a pásztói Margit Kórházban kialakított oltóponton 2021. május 16-án.
MTI/Komka Péter

Kérjük, hogy aki még nem tette meg, az regisztráljon a védőoltásra a www.vakcinainfo.gov.hu honlapon, mert a járványból egyedül az oltás jelenti a kivezető utat.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.