RETRO RÁDIÓ

Több mint 2 millió forint értékű kábítószert foglalt le a rendőrség Budapesten

Több mint 2 millió forint értékű kábítószert foglalt le a rendőrség Budapesten
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2021. 01. 21. 07:30

Három férfi árulta a kokaint és a marihuánát a budapesti bulinegyedben.

Hatalmas fogása volt a budapesti rendőrségnek 2018 novemberében, amikor tettén érték és elfogták Sz. Lászlót, aki belvárosi, illetve erzsébetvárosi szórakozóhelyek környékén kokaint árult.

Másnap ismét kattant a bilincs, elfogták a férfi két társát, akiktől korábban a kábítószert beszerezte. A rendőrök a testvérpár, H. János és H. András budaörsi házában előre kiadagolt kábítószert, 400 ezer forintot és 60 ezer eurót találtak. Összesen közel 100 gramm kokaint és 130 gramm marihuánát foglaltak le, amelynek feketepiaci értéke meghaladja a kétmillió forintot.

A lefoglalt kábítószer egy része
Fotó: Police

Az ügyben négy fogyasztót is elfogtak, őket kábítószer birtoklása miatt, míg H. Jánost, Sz. Lászlót és H. Andrást kábítószer-kereskedelem bűntett miatt hallgatták ki gyanúsítottként – írja a Police.

A nyomozás vizsgálati szakaszában a Budapesti Rendőr-főkapitányság Felderítő Főosztály nyomozói a szükséges eljárási cselekményeket elvégezték, és az iratokat átadták az illetékes ügyészség részére.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.