
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a RipostTovábbra is gyorsuló ütemben nő a koronavírusos betegek száma Ukrajnában, csütörtökre egy nap alatt az igazolt fertőzötteké 397-tel 4161-re emelkedett.
Egy nap alatt 104 egészségügyi dolgozó fertőződött meg, közülük 12 szorul kórházi ápolásra. Elmondta, hogy az elmúlt napban 29 gyermeknél igazolták a fertőzést, közülük három került kórházba. Az új fertőzöttek közül összesen 87 van kórházban.
Szavai szerint az elmúlt napban 4475 tesztet végeztek el koronavírusra. A legtöbb új fertőzöttet – 75-öt – most Csernyivci megyében találták. A 24-es tévécsatorna beszámolója szerint a kórházi ágyhiány miatt a megye egyik gimnáziumában rendeztek be kórházat. Az ideiglenes intézményben olyan betegeket készülnek elhelyezni, akik nem fertőzöttek koronavírussal.
Ukrajnában az egészségügyi minisztérium adatai szerint továbbra is a két legfertőzöttebb terület Csernyivci megye 662 beteggel és nyolc halálos áldozattal, valamint a főváros, Kijev 644 igazolt fertőzöttel és 11 elhunyttal.
Kárpátalján eddig 116 fertőzöttet és 4 elhunytat jegyeztek fel. Az Ungváron kezelt koronavírussal fertőzött betegek közül 10-en az Ungvári Városi Klinikai Kórház, családorvosi rendelők és a járási kórház egészségügyi dolgozói. A városi tanács részéről azt nyilatkozták, hogy nem készülnek bezárni a városi kórházat, vagy az érintett családorvosi rendelőt.
Az ukrán fegyveres erők egészségügyi illetékeseinek csütörtöki közlése szerint a hadseregben egy nap alatt újabb öt fertőzöttet regisztráltak, így már 28-an betegek. Eddig egy halálos áldozata van a koronavírusnak a fegyveres erőknél, és egy tagjuk gyógyult fel a betegségből. Karanténban, illetve önelszigetelésben jelenleg 274-en vannak.
Az ukrán határőrségnél is felütötte a fejét a fertőzés, egy kárpátaljai határőrt szállítottak kórházba magas lázzal, a teszt kimutatta, hogy koronavírus-fertőzött. A nemzeti gárda is jelezte, hogy már náluk is van egy Covid-19 beteg.
Közben a dél-ukrajnai Herszon megyében a karantén miatt elhalasztották az idei tulipánfesztivált, a levágott virágokat – csaknem félmillió tulipánt – kórházakba szállították ki, és egészségügyi dolgozók között osztották szét, hogy ezzel köszönjék meg áldozatos munkájukat – számolt be a TSZN hírtelevízió.







