21°C
34°C

Elek, Endre névnapja

RETRO RÁDIÓ

Gyurcsány megint előbb beszélt, mint kellett volna

RIPOST
Szerző
RIPOST
Létrehozva2020. 04. 06. 20:42
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Ripost

Az őszödi igazmondó az ATV-ben próbálta osztani az észt, hogy mit kellene tennie a kormánynak a válsághelyzetben. Aztán, kicsit később, jött a kormánytól a bejelentés.

Senki nem gondolta volna, hogy az ATV hétfői Egyenes beszéd című műsorában a bukott miniszterelnök a válságkezelés biztos receptjét tudja majd nyújtani, de kétségkívül igyekezett. Ígért, javasolt, összehasonlított, hogy melyik szomszédos ország miként nyúlt alá a cégeknek, dolgozóknak. Persze miért ne tenné, ez a dolga, mint régi kipróbált hazudozónak. Szerencséjére a műsorvezető sem forszírozta a kérdést, hogy mégis miből és hogyan tenné a partvonalról bekiabáló Gyurcsány. Mentségére legyen mondva, a bukott miniszterelnök előbb szólt, mint ahogy tisztában lenne a kormány válságkezelő programjának részleteivel. Ez sem baj, hadd mondja a magáét.

Emberünk a műsorvezetőnek elsorolta, ki mindenkinek lenne méltányos plusz pénzeket adni, most, rögtön. Szerencsére nem ő dönt.

Ellenkező esetben ismét egy újabb őszödi beszédhez készülődhetne Gyurcsány, a már ismer fordulattal, hazudtunk.

Nem túl fontos, amit ez az ember mond. A fontos, amit nem tud elmondani, amit Palkovics miniszter ismertetett.

Hogy a munkahelyvédelmi rész egyik eleme szerint ha egy adott cég a „munkaterhelésének” 15-50 százalékát elveszíti, akkor ebben az időben 70 százalékkal támogatja az állam a bérköltségeket. Az erről szóló kérvényt a területi járási hivatalokhoz kell benyújtani, ott bírálják el.

A kormány a válsághelyzethez rugalmasan alkalmazkodó rendszerben gondolkodik, ez derült ki a miniszterelnök hétfői bejelentéséből. A lényege, amit Gyurcsány nem értett, nem akart, nem mert megérteni, hogy annyi munkahelyet hoz létre a kormány, amennyit a járvány elvesz.

Ergo: Gyurcsány észt oszt, mindaz, amit mond, egy kis kommunikációs bohóckodás a részéről, hogy az ellenzéknek jelezze, én vagyok a góré, tessék beállni mögém.

Kivárásra játszik, nem tehet mást.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.