22°C
40°C

Levente, Irén névnapja

RETRO RÁDIÓ

Félmilliárd biztosan eltünt Zuglóban a parkolási pénzből

Létrehozva2019. 10. 09. 18:45
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Ripost

Karácsony tovább trükközik. Új törvényességi felügyeleti eljárást indított a kormányhivatal, tudta meg a Magyar Hírlap.

A fővárosi kormányhivatal többszöri megkeresésére sem reagált Karácsony Gergely a törvényességi felügyeleti eljárásban arra a kérdésre, hogy Zuglóban mennyi volt 2018-ban a parkolásból származó tényleges bevétel, illetve a kiadás. A képviselő-testület május végén, a zárszámadási rendelet megalkotásakor a 2018-as fizető parkolás kiadásainak főösszegét 1,386 milliárd forintban fogadta el, míg a bevételeket 1,137 milliárd forintban rögzítette. A 249,4 millió forint hiányt önkormányzati támogatással fedezték. Kovács Balázs fi deszes önkormányzati képviselő még júniusban fordult a kormányhivatalhoz, mivel az önkormányzat a közlekedés rendjéről szóló törvényt megszegve hivatalos honlapján nem tette közzé a parkolás bevételeiről, illetve kiadásairól szóló tájékoztatását, amiért a törvény értelmében a polgármester felel. Az önkormányzat a törvényességi felügyeleti eljárás során a mulasztását pótolta, ám a nyilvánosságra hozott adat szerint a fizetős parkolásból származó bevétel – várakozási díj és pótdíj – együttes öszszege csupán 682,2 millió forint volt, 455,1 millió forinttal kevesebb, mint a zárszámadás során elfogadott öszszeg. Ennek kapcsán Kovács Balázs újabb törvényességi felügyeleti eljárást kezdeményezett, ám Karácsony a kormányhivatal többszöri megkeresésére sem adott magyarázatot a csaknem félmilliárdos eltérésre. A Zugló ügyeit hanyagoló főpolgármester-jelölt tegnap a botrányokba keveredő ellenzéki politikusok mentegetéseivel volt elfoglalva. László Imre DK-s politikus szexuális zaklatási ügyéről azt állította, a politikus egykori cége tisztázta a vádakat az RTL Klub megkeresésére, és cáfolta az orvosnő állításait. Ez erős csúsztatás, ugyanis az intézmény mai vezetője csak annyit közölt, hogy 2012-ben ilyen esetről nem készült semmilyen irat a magánklinikán. A kispesti szocialistákról kiszivárgott hangfelvétel, illetve az azon Lackner Csaba MSZP-s képviselő által emlegetett korrupciós ügyek kapcsán Karácsony korábban azt mondta, nem ismeri ezt a fiatalembert, tegnap viszont, miután mutattak neki két képet Lackner Csabáról – az egyik Lackner hivatalos fotója az önkormányzat honlapjáról, a másik pedig egy kivágott fotó a felvételről –, Karácsony elismerte, hogy „nagy a hasonlóság”. Lackner Csaba tegnap elmenekült a Hír TV stábja elől.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.