
„Fenyő Miki vigasztalt, hitet öntött belém" - barátját gyászolja a magyar futball legendája
Az újpesti labdarúgóknak rengeteg emléke van az elhunyt zenészről. Fenyő Miklóst gyászolják a lila-fehér legendái.
A hetvenes évektől kezdődően nem volt olyan Újpesti Dózsa-meccs a Megyeri úton, amelyről hiányzott volna Fenyő Miklós, a 78 évesen elhunyt dalszövegíró, előadóművész, a Hungária-együttes frontembere. Rá emlékeztek a lila-fehérek egykori labdarúgói.

Az 1974-es U23-as Eb-t nyert válogatottunk középpályása, Tóth András ugyanúgy az újpesti Könyves Kálmán Gimnáziumba járt, mint a január 31-én elhunyt Fenyő Miklós.
Nem futballozott, mert abban a gimiben nem ez a sportág volt a kedvenc, de rajongásig szerette a labdarúgást, és mindenekelőtt a Dózsát. A régi stadionunkban középen, a klubház felőli oldalon, a második sorban üldögélt. Jelentősebb győzelmeink után kisebb játékos-zsúrt rendeztünk az öltözőben, azokon edzőnk, Baróti Lajos bácsi is szívesen látta Miklóst. Beszélgettünk a futballról, a könnyűzenéről, olyannyira közel állt hozzánk, hogy törzshelyünkön, az Ipoly-presszóban is többször vendégeskedett. Kedveltem a Miklós fémjelezte Hungária-dalokat, a zenekarában fellépett Dollyt és az Első Emeletet. Az egyik legszeretettebb VIP-szurkolónk hagyott itt bennünket örökre
- nyilatkozta a Ripostnak Tóth.
Nagy László, az 1968-os mexikóvárosi olimpia aranyérmese számára egyértelmű, hogy Miklós a 70-es években alapozta meg hírnevét a honi könnyűzenei életben. Azt is elárulta, hogy annak idején a zenész vigasztalta, amikor menesztették Újpesten.
A szememben ő a rock magyarországi egyik meghonosítója. Jóban volt vele az egész Dózsa. Amikor engem leváltottak a lila-fehérek vezetőedzői posztjáról, együtt üldögéltünk a stadion lelátóján néhai Solymosi Ernővel, Pixivel, és Miki igyekezett hitet önteni belém
- emlékezett a legendás labdarúgó.
Fenyő Miklós jót derült a Garas-Göröcs névcserén
Nézőként Nagy és Fenyő együtt vett részt egy teremtornán, amelyiken színészek is futballoztak.
Jót derültünk akkor, amikor a hangosbemondó Garas Dezsőt Göröcs Tiként mutatta be a publikumnak
– zárta Nagy László.







