
Nem elég a búcsú, a hollandok még belerúgtak a földön fekvő magyar kézis lányokba
Erre aztán tényleg semmi szükség nem volt. A helyi sajtó páros lábbal szállt bele a Golovin Vlagyimir csapatába a holland-magyar kézilabda-vb negyeddöntős meccse után.
Szerda este a magyar válogatott 28-23-as vereséget szenvedett a női kézilabda-vb negyeddöntőjében, így végül a hetedik helyen fejezte be a tornát. A találkozó sajnálatos módon szinte a kezdetektől a házigazdák kezében volt: már a szünetre kialakult az öt gólos különbség, és Golovin Vlagyimir együttese a második félidőben sem tudott közelebb zárkózni. Összességében a magyar csapat elégedet lehet a tornán elért eredménnyel, azzal viszont legkevésbé sem, ahogyan a holland sajtó beszélt róluk a meccs után.

A helyi BD lap így fogalmazott a lefújást követően:
Hollandia a legjobb nyolc között Magyarországgal találkozott, amely nem volt éppen félelmetes ellenfél. A Győr ugyan Európa legjobb klubcsapata, de elsősorban a külföldi játékosokra támaszkodik, akik között van a holland Dione Housheer, Kelly Dulfer és Bo van Wetering is.
Kézilabda-vb: Csúnyán elbántak a magyar lányokkal
A cikk kitér arra is, hogy a magyar együttesből hiányzott a minőségi plusz, hogy igazi kihívást jelentsenek a holland csapatra Rotterdamban. Megjegyzik továbbá, hogy a mérkőzés néhány szorosabb periódusa csupán annak volt köszönhető, hogy a narancssárgák időnként hanyag módon játszottak, és nem voltak elég élesek támadásban.
Véleményük szerint a továbbjutás sorsa lényegében már a félidőre eldőlt, és a magyar játékosok a fordulás után láthatóan nem hittek abban, hogy reális esélyük lehet a felzárkózásra.
Hollandia a döntőbe jutásért a nagy esélyes Norvégiával néz farkasszemet, és a helyi sajtó megjegyzéseit olvasva aligha fér kétség afelől, hogy a magyar szurkolók többsége melyik csapat sikeréért fog szorítani.






