Krausz Gábor
Van annak árnyoldala is, ha egy csapat túl korán megnyeri hazája bajnokságát, mint tette azt a Liverpool. Ugyanis a Vörösök menedzsere, a holland Arne Slot most szembesült azzal, hogy Szoboszlai Dominiket és társait milyen nehéz a hátralévő két meccsre motiválni. A Liverpool szakvezetője ugyanakkor kijelentette, a játékosok igenis megérdemelték a háromnapos dubaji kiruccanást.
Igencsak érdekes kijelentést tett Arne Slot a hétfői, Brighton elleni bajnoki meccs előtti hivatalos sajtótájékoztatón. A holland menedzser – aki maga is Ibizán ünnepelt egy nagyot a családjával – elárulta, a bajnoki cím megszerzését követően milyen nehéz Szoboszlai Dominikot és társait motiválni a Premier League utolsó két fordulójára. Ugyanakkor azt elismerte, hogy a csapat mentálisan még mindig rendben van, és a játékosai igenis megérdemeltek némi pihenőt a rendkívül hosszú szezon fáradalmainak kipihenésére.
Ha nem jön esetleg a hátra lévő két meccsen az eredmény, az nem a pihenő miatt lesz, de ezt valószínűleg a média majd másként fogja tálalni. Úgy gondoljuk, hogy a három nap edzés megfelelő felkészülés lesz a hétfői meccsre. Korábban már mondtam, hogy egy olyan csapatnak, amely már megnyerte a bajnokságot, elég nehéz ennyi napot egyhuzamban edzeni. Tehát meg kell találni az egyensúlyt a pihenőnapok és a következő meccsre való jó felkészülés között. A játékosok megérdemelték a pihenést egy hosszú szezon után
– olvasható a liverpoolfc.com oldalon Arne Slot véleménye.
Slot nem titkolja, most, hogy megnyerték a bajnokságot, bizony ki kell találnia valamit, hogy valahogy ébren tartsa a játékosok figyelmét.
A Liverpool szakvezetője kijelentette, az előttük álló meccsek bizony kemények lesznek, és nem titkolja, bizony igencsak boldog, hogy már bajnokként léphetnek pályára.
Mint mondta, az FA-Kupa döntőjébe bejutott Crystal Palace elleni zárómeccs igencsak különleges lesz, ám nem titkolja, a Liverpoolnál most az ünneplés és a pihenés van fókuszban.
Az utolsó, Arsenal ellen vívott bajnoki összefoglalója: