
Botrány a Barca-Real után: lehallgatták a bírókat, akik csúnyán lebuktak
A pályán és a VAR-szobában is zajlottak az események a Barcelona 4-3-as győzelmével végződött El Clásicón. Egy hangfelvételből botrány lett.
Nem unatkozott vasárnap, aki a Barcelona és a Real Madrid bajnoki meccsét nézte. Kylian Mbappé duplájával két góllal ellépett a Real, amire a Barca még az első félidőben néggyel válaszolt. A második félidőre már csak egy gól jutott, megint Mbappé köszönt be, 4-3-as hazai győzelem lett az El Clásico vége. Egy hangfelvételből azonban kisebb botrány kerekedett.

Nem mintha a hét gól nem lett volna elég, érvénytelenből is született egy-kettő. A 96. percben Fermín López is betalált, de kezezés miatt nem adták a gólt, és ennek lett utóélete is.
Kiszivárgott ugyanis Alejandro Hérnandez játékvezető és a VAR-szoba közötti egyeztetés hangfelvétele, és úgy hangzott, mintha a videószobában valaki örült volna annak, hogy a Barca gólját érvényteleníthetik. Felkiáltott, hogy „menos mal”, azaz szerencsére. Ez természetesen felháborodást váltott ki a katalán sajtóban, még ha nem a VAR-bíró, hanem az egyik segédje volt a vétkes.
Az említett beszélgetés:
Martínez Munuera (VAR): Figyelj, Alex (Alejandro Hernández játékvezető), kiszúrtunk egy kezezést. Nézd meg te is, kérlek! Magasan van a keze, szerencsére! Igen, igen, teljesen!
Alejandro Hernández: Látom, tökéletes. Pörgesd tovább a felvételt! Igen, beleér kézzel, aztán elpattan a labda. Adj egy nagyobb látószöget, hogy lássam az egész akciót, mi lesz a vége. Igen, tökéletes, a kéz egyértelműen fenn van. Érvénytelenítem a gólt!
Újabb botrány. Járt volna tizenegyes a Barcelonának?
Volt egy másik vitatható eset is korábban, amikor Tchouaméni feltételezett kezezése miatt tizenegyest ítéltek a Barcelonának, de ezt VAR-ellenőrzés után visszavonták, miközben az egyik tv-s kamerállás alapján megadható lett volna a büntető.
Martínez Munuera: Itt van a videó, kapuralövés. Ennél nincs jobb képünk.
Alejandro Hernández: Courtois elsőre kiüti. Mutass még egy szöget! Igen, itt éri a védő kezét a labda… Le van szorítva a keze. Nálam ez nem tizenegyes, Juan…
Győzelme után a Barcelona már hét ponttal vezeti a tabellát a Real Madrid előtt, a bajnokságból még három forduló van hátra.







