Magyar Péter pártcsaládja nyakig ül a legújabb brüsszeli korrupciós botrányban!

KÜLFÖLD
OLDALVONAL

Szerző ML

Létrehozva: 2025.02.09.

Szoboszlai megállíthatatlan; Marco Rossi örömhírt kapott a vb-selejtezők előtt

Szoboszlai Dominik szenzációsan játszott a Tottenham ellen az Angol Ligakupában. Kleinheisler László Ausztriában lendülhet újra formába, Sallai Roland miatt csalást emlegetnek a törökök. A Ripost eheti népszerű sportcikkeiből válogattunk.

Szoboszlai Dominik az első perctől kezdve a pályán szerepelt a Liverpoolban a Tottenham elleni Angol Ligakupa-elődöntő visszavágóján (4-0). A 24 éves futballista végigjátszotta az összecsapást és egészen szenzációs teljesítményt nyújtott. Az első játékrészben lesgólig jutott, a második félidő elején veszélyes fejesét még védeni tudta Antonín Kinsky kapus, a 75. percben viszont már senki nem tudta megállítani, Conor Bradley önzetlen labdája után gurított higgadtan a hosszú alsóba. Szoboszlai emellett több kulcspasszt is kiosztott, többször remek cselekkel indult el a kapu irányába, a mezőnymunkája pedig újfent kiemelkedő volt. A Pool ezzel a magabiztos győzelemmel bejutott a Ligakupa döntőjébe, ahol a Newcastle United vár rá.

Szoboszlai Dominik
Szoboszlai Dominik gólt szerzett a Tottenham ellen a Ligakupában Fotó: NurPhoto via AFP

Kleinheisler László a tavaly nyári Európa-bajnokságot követően egyetlen percet sem játszott klubcsapatában, a Panathinaikoszban. Mentőövet február elején az osztrák élvonalbeli Grazer AK dobott neki, ahol újra együtt dolgozhat korábbi edzőjével, René Pomsszal. A 30 éves futballista 2019 és 2022 között pályafutása tán legjobb időszakát töltötte Poms irányításával: 131 tétmeccsen 21 góllal és 15 gólpasszal segítette a horvát NK Osijek csapatát. Kleinheisler könnyen formába lendülhet Ausztriában, ami a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányának, Marco Rossinak is nagy örömhír lehet. A középpályás a világbajnoki selejtezőkre akár visszakerülhet a nemzeti csapatba.

Sallai Roland hétfőn kezdőként lépett pályára a Galatasarayban a Gaziantep ellen a török labdarúgó-bajnokságban. A címvédő Ahmed Kutucu góljával 1-0-ra győzött, sokak szerint azonban a találat szabálytalan volt. A kétes szituációt Sallai okozta. A magyar válogatott szélső Kutucu lövésének pillanatában lesen tartózkodott, és bár a labda nem találta el, a Gaziantep kapusát eléggé zavarhatta a látásban. A játékvezető, illetve a VAR nem látott problémát, így végül érvényes maradt Kutucu találata. A törökök közül sokan kiakadtak az ítéletre, és a közösségi médiában hőzöngtek csalást kiáltva.

(Kutucu vitatott gólja 0:42-től látható.)

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek