Krausz Gábor
Szoboszlai Dominik aggódhat, mert világklasszis vetélytársat kaphat; a Ferencváros olyan vodcastot indít, amelyre a Premier League-ben is csettintenének; Corinna Schumacher megtörte a csendet. A Ripost heti legolvasottabb cikkei közül válogattunk.
A Liverpool nagy erőkkel tervezi a nyári átigazolási időszakot. A klub egyik kiszemeltje Xavi Simons, aki posztját tekintve Szoboszlai Dominik riválisa lehet - írtuk február 18-án. A holland válogatott labdarúgó idén januárban lett végleg az RB Leipzig játékosa, az együttes klubrekordot jelentő összegért (50 millió euró/20 milliárd forint, ami akár 80 millió euróra/31 milliárd forint nőhet) szerződtette a Paris Saint-Germaintől. A Leipzig hajlandó lenne őt a nyáron továbbadni, viszont legalább 100 millió eurót (39 milliárd forint) szeretne kapni érte. A mindössze 21 éves futballista több poszton is bevethető, de a legtöbbször irányítóként szokott játszani. Ez Szoboszlai számára nem a legjobb hír, Arne Slot rendszerében ugyanis ezen a poszton a magyar válogatott középpályás szokott szerepelni.
Hatalmasat robbantott a Fradi, az NB I-ben ugyanis nincs még egy olyan, mint a Fradi Zóna vodcast. A műsor exkluzív és izgalmas tartalmakkal jelentkezik be, és egy nagyszerű videós podcasttel indította útjára a Paks elleni bajnoki előtt. És bár a Fradi nem győzte le a Paksot, az egészben bizonyos, hogy a Fradi Zóna máris elsöprő győzelmet aratott - számolt be róla az NB1.hu. Az ilyesféle adások egyébként Angliában, a Premier League-ben már-már kötelező jellegűek, és úgy tudni, hogy a klubok komoly pénzekkel támogatják a tartalomgyártást - írta a Ripost február 18-án kedden.
...
Döntöttek a Michael Schumacher családját zsarolók ügyében: Tozturkan Linst, mint felbujtót 3 éves börtönbüntetésre ítélték, a fiára Daniel Linstre - aki közvetítő volt - hat hónap felfüggesztett börtönbüntetést szabtak ki, és a főkolompos Markus megúszta az esetet két év felfüggesztett börtönbüntetéssel, mint bűnsegédkező. Az egykori Forma-1-es pilóta felesége, Corinna Schumacher szerint túl enyhe büntetést szabtak ki. Corinna teljes nyilatkozatát itt olvashatod el.