RETRO RÁDIÓ

"Csend, fogd be, te kopasz!” - dulakodással zárult az angol-szlovák Eb-meccs

(s)
Szerző
(s)
Létrehozva2024. 07. 01. 18:15

Csúnya jelenet: Francesco Calzona, a szlovákok olasz szövetségi kapitánya mellbe lökte az angol futballistát, Declan Rice-t a két csapat labdarúgó Európa-bajnoki nyolcaddöntője után.

Szlovákia derekasan harcolt a legjobb nyolc közé jutásért, 1-0-ra vezetett Anglia ellen, de a ráadásban Jude Bellingham látványos lövéssel egyenlített. A kétszer 15 perces hosszabbításban aztán Harry Kane fejese megadta a kegyelemdöfést, így a legutóbbi Eb-n ezüstérmes Anglia Svájccal mérkőzik a negyeddöntőben.

England v Slovakia: Round of 16 - UEFA EURO 2024
Rice (fehérben) összeugrott a szlovákok szövetségi kapitányával Fotó: NurPhoto via AFP

A szlovákok szövetségi kapitánya, Francesco Calzona utóbb elmondta: a játékvezetői hármassal tudatni akarta a kritikáját, eközben az angolok középpályása, Declan Rice odalépett hozzá, és mondott neki valamit, mire fel az olasz szakvezető mellbe lökte. Csaknem egymásnak estek, de végül Rice bocsánatot kért a szövetségi kapitánytól - írja a Daily Mail. Jeremy Freeman szájról olvasó szerint Rice ezt ajánlotta Calzonának: "Csend, fogd be, te kopasz…”

Az olasz szakember a kiesést követően így összegezett:

- Inkább büszkeséget érzek, mint csalódást. Majdnem nyertünk, és továbbjutottunk egy világklasszis válogatott ellen. A hosszabbításban fél órát töltöttünk az ellenfél térfelén, de a játékvezető nem torolta meg az időhúzásukat. 

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.