RETRO RÁDIÓ

Dráma a magyar sportban, Kozák Danuta nagy eséllyel lemarad az olimpiáról

SK
Szerző
SK
Létrehozva2024. 06. 06. 15:45

Az ötkarikás játékok magyar királynője borította a bilit a kajakosoknál, de ő veszít a legtöbbet.

Túlzás nélkül állítható, Kozák Danuta a nyári olimpiák magyar királynője. A kajakos egyedülálló, hat aranyérmet szerzett, s kétszeres anyukaként arra készült, idén is ott lesz Párizsban. Most jócskán lecsökkentek az esélyei.

Kozák Danuta mégsem lesz ott az ötkarikás játékokon?  Fotó: Nemzeti Sport

Kozák két hete nyilvános bejegyzésben támadta a női csapat edzőjét, Csipes Ferencet. Elmondása szerint a szintén olimpiai bajnok mester megkérdőjelezhető állapotban, az edzések után verbálisan molesztálta őt. Csipes helyett klubja, a Honvéd kért elnézést Danutától, aki viszont ezek után nem ült egy páros hajóba Csipes lányával, Tamarával. Danuátnak csütörtökön egyesben kellett bizonyítania, helye van az utazó csapatban. Nos, a számot Csipes Tamara nyerte.

A hatszoros olimpiai bajnoknő a szokásosnál is görcsösebben lapátolt és csak hatodikként ért célba. Ez az eredmény valószínűleg azt jelenti, hogy lemarad a párizsi olimpiáról. 

Csipes Tamara és Gazsó Dorka mögött Fojt Sára és Pupp Noémi lett a harmadik és negyedik, jelen állás szerint nekik van a legtöbb esélyük az olimpiai csapatba kerülésre – írja a Magyar Nemzet. 

 

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.