Magyar Péter részeg balhéja: itt a teljes történet - fotók, videók!

Szerző SK

Létrehozva: 2024.06.19.
Módosítva: 2024.06.19.

Így ki lehet kapni, de bravúr kell a nyolcaddöntőhöz

A magyar válogatott nagyot javult a németek ellen a labdarúgó-Eb-n. Ez sem volt elég a pontszerzéshez, a házigazdák 2-0-ra verték a mieinket. Vasárnap mindenképpen le kell győzni Skóciát, s onnantól lehet számolgatni, hogy csoportharmadikként ott lehetünk-e a nyolcaddöntőben.

A svájciak elleni vereség után nem csak a labdarúgók, a szurkolók is jabulást vártak maguktól. A németek ellen a tét ugyanis óriási volt, egy ponttal is sokkal nagyobb esélyünk lehetett a nyolcaddöntőre, mint a második vereséggel. Nos, a drukkerek már a meccs legelején ők tökéletesen felkészültek. Az össznépi vonulás után a stadionban többezer zászlót lengető magyar énekelte a szurkolók himnuszát a "Nélküled" című dalt.

MIR_6216
A drukkereken nem múlt semmi

Az első félidőt Sallai Roland foglalta keretbe. A Freiburg támadója már a 20. másodpercben megszerezhette volna a vezetést, Manuel Neuer mentett előle. A 47. percben pedig betalált a kapuba, igaz, a szituációt leshelyzet előzte meg. A két esemény között rengeteg dolog történt, de a legfontosabb, hogy a mieink sokkal jobban fociztak, mint azt tették Svájc ellen. Noha Jamal Musiala góljával a németek jutottak előnyhöz, a félidő egyik legjobbja Manuel Neuer volt. Musiala találata előtt egyébként Ilkay Gündogan ütközött Orbán Willivel, a holland bíró azonban nem látott szabélytalanságot. Az Origo arról ír, hogy emiatt még hazájában, Hollandiában is pocskondiázzák Danny Makkelie játékvezetőt. A kapus ugye tisztázott a legelején Sallai elől, majd a keresztléc alól piszkálta ki a labdát Szoboszlai Dominik bombasztikus szabadrúgása után.

MIR_6475
Sallai Roland sok gondot okozott a németeknek

A második félidőt is jól kezdték a mieink, Varga Barnabás fejese alig kerülte el a kaput, sajnos gólt azonban újra a németek szereztek. Az első találatnál gólpasszt adó Ilkay Gündogan volt eredményes. Itt viszont eljött az a pillanat, amikor már a gólkülönbségre is vigyáznunk kellett. A skótokat ugyanis nem lenne elég "csak" legyőzni vasárnap, a gólarányra is figyelni kell a nyolcaddöntőhöz.

MIR_6811
Varga Barnabásnak nagy lehetősége volt

2-0 után a mieink sem kockáztattak annyit, így eldőlt, hogy 0 ponttal és mínusz 4-es gólkülönbséggel vágunk neki a sorsdöntő, skótok elleni meccsnek, melyet vasárnap 21 órától rendeznek.