Marics Peti
Évtizedek óta időről időre felbukkan egy pletyka, amit nagyon nehéz elhinni.
Nem mindennapi hírrel robbantott a héten egy török kapcsolatokkal rendelkező átigazolási pletykaoldal. Azt állították, José Mourinho lehet a Ferencváros focicsapatának következő vezetőedzője, ráadásul napokon belül. Noha azt írták, a tárgyalások már megkezdődtek a felek között, gyakorlatilag senki nem hitt nekik.
A portugál szakembert hétfőn rúgták ki az AS Roma együttesétől, a TranzferSource pedig már kedden "robbantott" azzal, hogy Budapest felé venné az irányt Mourinho. A Ferencváros ügyeiben jártas ulloi129.hu portál azonnal arról írt, hogy a vicces hírt felesleges komolyan venni, ennek semmi alapja nincs. Nem mellesleg azért sincs, mert Mourinho egykori játékosa, Dejan Sztankovics éppen most kezdte meg legelső alapozását a Fradival.
Hasonló legendák, kamuk évről évre feltűnnek a hazai sportsajtóban. A legelső történet Daniele Massarót érintette 1994-ben, az olaszok akkor világbajnoki ezüstérmes, BL-győztes csatárát a Pécs mezében láthattuk. A hírnek semmi valóságalapja nem volt, a szerkesztők az AC Milan piros-fekete csíkos mezére applikálták rá a pécsiek hasonló összeállítású mezéről a szponzor logóját.
Egy azóta megszűnt internetes oldal újságírója 2013-ban írt arról, hogy az AS Roma világsztárja, Francesco Totti Újpestre igazol. Az információ forrását sem hallgatta el a szerző, aki a hírt az újpesti piacon hallotta. Ha már Olaszország, napokig várták Kispesten is Alessandro del Pierót, a világbajnok olasz csatár azonban mégsem öltötte magára a Honvéd mezét. Pedig már arról is lehetett hallani, hogy a Juventusból Ausztráliába igazoló csatár mennyit keres majd a piros-feketéknél. A hír alaptalan volt, legfeljebb a Honvéd olasz sportigazgatója, Fabio Cordella próbálta fényezni magát.
Mint ahogy Székesfehérváron is hiába vártak az argentin Hernan Crespóra, a Milan, a Chelsea, a az Inter és a Lazio kiváló támadója mégsem szagolt bele az NB I légkörébe.
Szinte nincs is olyan magyar szurkoló, aki ne ismerné Andrij Sevcsenko Magyarországra érkezésének a legendáját. Az ukrán csatár 1997-ben, a Dinamo Kijev színeiben robbant be a világelitbe, a Barcelona ellen szerzett mesterhármast a korábbi Fradi-edző Szerhij Rebrov oldalán. Később legendás történet született arról, hogy 1994-ben az akkor 18 éves Sevcsenkót próbálták értékesíteni az NB I-be. Az egyik változat szerint az ukrán piacot jól ismerő Stadler FC-hez igazolt volna Akasztóra, de olyat is hallani, hogy a Vasas mezét ölthette volna magára. Állítólag Angyalföldön azért nem lett üzlet, mert úgy ítélték meg, a keretben vannak hasonló kaliberű magyar csatárok is.
Sevcsenko varázslata 1997-ben a Barcelona ellen:
Nemanja Vidics szerb védő 2006-tól nyolc évig volt a Manchester United betonbiztos oszlopa. Egy hazánkban dolgozó szerb szakember szerint a játékost még 20 évesen, 2002-ben ajánlották be a Fradihoz, a zöld-fehéreknek azonban nem kellett Vidics. A klub akkori vezetése szerint a 2001-ben bajnoki címet szerző csapathoz rengeteg ajánlat futott be, elképzelhető, hogy az 50-60 focista között Vidics is ott volt, de emlékezni nem emlékeznek rá. Vidics végül akkor maradt a Crvena zvezdában, majd oroszországi légiósélet után igazolt Angliába.