Létrehozva: 2023.12.11.
Módosítva: 2023.12.11.

Idegőrlő végjáték: megvan a hőn áhított cél a magyar válogatott számára

A meccs eleje nem úgy alakult, ahogy azt elképzeltük. Azonban a végén a lányok kiharcolták a győzelmet és játszhatnak azért, hogy ott lehessenek jövőre Párizsban.

Mint arról korábban már beszámoltunk a magyar női kézilabda válogatott Montenegrótól és Svédországtól is vereséget szenvedett. Így biztossá vált, hogy a mieink már nem juthatnak be a legjobb nyolc közé.

BLOHM, Linn; PÁSZTOR Noémi
Olimpiai selejtezőt játszhat a magyar női kézilabda válogatott Fotó: Illyés Tibor

Ugyanakkor még mindig maradt halvány remény arra, hogy a csapat elérje az olimpiai selejtezős helyet. Ehhez pedig arra volt szükség, hogy a magyarok legyőzzék a horvátokat.

Ám az ellenfélnek, a horvátoknak is óriási téttel bírt ez a záró középdöntős ütközet. Hiszen ha ők nyernek, akkor nemcsak odaérnek az olimpiai kvalifikációs tornára, de még a legjobb nyolc közé jutás is kinézett a számukra. Éppen ezért ez az utolsó mérkőzés a középdöntős csoportban hatalmas jelentőségűvé emelkedett.

Egy villámgyors hetessel a horvátok szerezték meg a vezetést, majd lerohanásból Győri-Lukács egyenlített (1-1). Az már az első percekben látszott, hogy a horvátok lerohanó, gyors játékával nem tudtunk mit kezdeni. Hamar 3-1 lett nekik, s könnyű gólokat dobtak. Micijevic játszva lőtte át a falat (2-4), mi pedig csak körülményesen járattuk a fal előtt a labdát.

10 perc alatt két szélsőgólt lőtt a magyar csapat, az volt a szerencse, hogy Bíró Blanka jól védett és a horvátok is hadilábon álltak a támadójátékkal. Ám amíg az ellenfél vezetett két góllal, addig nem nekik kellett idegeskedniük. Időtlen idők után Győri-Lukács középre futása hozta meg a harmadik magyar gólt (3-4), de erre azonnal válaszoltak a horvátok.

A 13. percben 6-3-as horvát vezetésnél időt kellett kérnie a magyar válogatottnak. A 20 percben pedig már 4, később pedig volt, hogy 5 gólos is volt a különbség. A csapatok végül 8-11-es eredménnyel mentek szünetre.

Az első magyar gólra a második félidőben 5 percet kellett várni, ezt Győri-Lukács szerezte.

A 40. percben megint öt góllal vezettek a horvátok. Úgy nézett ki, lassan, de biztosan számolhattunk le az olimpiai álmokkal. Szinte minden magyar támadás technikai hibával, belemenésekkel, eladott labdákkal végződött.

Barisic góljával a 42. percben először volt 6 gólos előnyben a horvát csapat. Azonban a 45. percben Albek Anna góljával mínusz négyre jöttünk fel, majd az üres kapuba lőtt egy újabb gólt Klujber Katrin. Ekkor pedig 16-19 lett az állás.

Az 53. percben Győri-Lukács 100 százalékos ziccert hagyott ki, majd Klujber duplájával egyetlen gólra zárkózott fel a magyar válogatott. Az 58. percben aztán Klujber újabb hetest lőhetett, először a bal oldali kapufát találta el, de a kipattanót bevetődve a bal alsóba lőtte. Egészen drámai végjátékot hozott a meccs, ugyanis Bíró hatalmas bravúrral kivédte Simana ziccerét, majd Debreczeni-Klivinyi találatával egy perccel a vége előtt először megszerezte a vezetést a magyar csapat. Az utolsó drámai és őrült 20 perccel a Golovin Vlagyimir csapata kiharcolta a vb-tizedik helyet, amely olimpiai kvalifikációs tornát ér - írja az Origo.

Női kézilabda világbajnokság

Középdöntő, 3. FORDULÓ
I. csoport (Göteborg)
MAGYARORSZÁG–Horvátország 23–22 (8–11)

Magyarország: Böde-Bíró - Győri-Lukács 5, Klujber 9, Papp, Bordás, Kuczora, Márton, cserék: Vámos 1, Füzi-Tóvizi, Debreczeni-Klivinyi 3, Albek 2, Szöllősi-Schatzl 1, Pásztor, Simon 2, Bukovszky