RETRO RÁDIÓ

"Rendesen belehúztunk" - Kabát Péter szerint nehéz feladat vár a magyar válogatottra

Létrehozva2023. 12. 02. 19:11

Kabát Péter úgy véli, nehéz csoportba került a magyar labdarúgó-válogatott az Európa-bajnokságon.

A magyar labdarúgó-válogatott a házigazda németekkel, valamint a skótokkal és a svájciakkal került azonos csoportba a jövő évi, németországi Európa-bajnokság Hamburgban rendezett szombati sorsolásán. Kabát Péter 16-szoros válogatott csatár a Ripostnak elmondta, nehéz csoportba kerültünk.

Kabát Péter
Kabát Péter szerint nehéz csoportba kerültünk Fotó: smicheller

Rendesen belehúztunk, jobban örültem volna, ha a C csoportba kerültünk volna Anglia mellé, de tudjuk, hogy egy sorsolás nem kívánságműsor. Nehéz feladat, de ezt kell megoldani. Örülök, hogy nem a nyitómeccset játsszuk a házigazda németekkel. A skótok is egyre erősebbek, és Svájc örök mumus, amely ellen senki sem mehet biztosra. Optimista vagyok a továbbjutást illetően, mert nagyon jó csapatunk van, jó a szakmai stáb, és a szurkolók biztos nagy számban lesznek jelen - köztük én is. Remélem, továbbjutunk!

- fogalmazott Kabát Péter.

Marco Rossi szövetségi kapitány tanítványai június 15-én Kölnben a svájciak ellen kezdenek, majd június 19-én Stuttgartban Németországgal játszanak, június 23-án pedig ugyanitt a skótokkal találkoznak a kontinenstornán. Az Eb június 14-én rajtol és július 14-ig tart majd.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.