RETRO RÁDIÓ

Megszólalt a legenda, Lisztesnek nagyon jót tenne a Bajnokok Ligája

botidori botidori
Szerző
botidori botidori
Létrehozva2023. 06. 07. 10:00

Lipcsei Péter régóta figyeli a fradisták új kedvencét, Lisztes Krisztiánt, aki tavasszal remek teljesítményt nyújtott.

Az év felfedezettje lett a labdarúgó NB I-ben ifjabb Lisztes Krisztián. Nem véletlen, a támadó édesapjához hasonlóan már 18 évesen a Fradi-szurkolók kedvence lett. Öt gólt is szerzett tavasszal, már Marco Rossi is figyeli, sőt, az U21-es válogatottba be is került. Gera Zoltán szövetségi edző korábban is felfigyelt már Lisztesre, ugyanis többször járt a Soroksár NB II-es mérkőzésin. Ottani edzője, a Fradi-legenda Lipcsei Péter szerint borítékolható volt a "kis-Lisztes" fejlődése.

"Nem meglepő, hogy Zoli észrevette Krisztiánt, hiszen a Soroksár meccsein általában jó teljesítményt nyújtott – mondta lapunknak Lipcsei Péter, a soroksáriak vezetőedzője. - Krisztián nem túlzás, nagy ígérete a magyar focinak, bár neki is megmondtam: még rengeteget kell tanulnia. Nagyon rossz lenne, ha a Fradiban szerzett öt bajnoki gólja elbizakodottá tenné. Remélem, a szülei is figyelnek rá, hogy a helyes utat járja be."

LISZTES Krisztián
Lisztes (balra) még a nagy rivális Újpestnek is betalált Fotó: Koszticsák Szilárd

Lipcsei Péter legutóbb kisebbik fia, a 25 éves Krisztián esküvőjén beszélgetett Lisztessel, aki nagyon örült, hogy behívót kapott a Gera-csapatba.

A Fradi-mesterével, Sztanyiszlav Csercseszovval nem beszélgetünk Lisztes posztjáról, de én úgy vélem, nemcsak balszélsőként, hanem középső ékként, és - ha a szükség úgy hozza -, a jobb szélen is használható futballista. Jó nézni, amint Krisztián a bal oldalon kever, majd hirtelen a jobb lábára teszi át a labdát, és tüzel.

A fiatal támadó egyik erényének azt nevezi, hogy nem riad meg a nála sokkal idősebb és fizikai értelemben jó felépítésű védőktől, tudniillik vagány futballista. Valahányszor amikor a volt fradista legenda soroksári mester összefut a kis Lisztessel, felhívja a figyelmét arra: labdavesztést követően a támadáshoz felzárkózó védőjét kísérje, mert ezzel némileg tehermentesítheti a saját védelmüket.

- Remélem Sztanyiszlav Csercseszov vezetőedző beteszi Krisztiánt a Bajnokok Ligája-selejtezőben szereplő játékosok közé, és előtte a már megszokott ausztriai edzőtáborozásukra is magukkal viszik. A nemzetközi tapasztalatok újabb csodák felé nyitnák meg az útját. Amúgy egyetértek Marco Rossi szövetségi kapitánnyal, aki korainak nevezte az A válogatottba történő meghívást. Szerintem is, hadd érlelődjön a felnőtt NB I-es meccseken a srác – mondta Lipcsei Péter.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.