RETRO RÁDIÓ

Így van most Csapó Gábor a kórházban: barátja beszélt a legendás pólós állapotáról

SZS
Szerző
SZS
Létrehozva2022. 11. 16. 11:20
Frissítve2022. 11. 16. 11:56

Bár felébresztették a mesterséges altatásból, de továbbra sincs jól Csapó Gábor vízilabdázó olimpiai bajnokunk, aki a múlt héten került kórházba. Barátja, Wiesner Tamás elárulta, a népszerű Dudit a barátai sem látogathatják.

Az 1977-ben vízilabda Európa-bajnoki címet szerzett Wiesner Tamás tömören így jellemezte barátja és akkori csapattársa, Csapó Gábor egészségi állapotát a Borsnak: Dudi nincs jól.

Csapó Gábort diétára fogták a kórházban (Fotó: Nemzeti Sport)

"Múlt héten mentő szállította a Honvédkórház intenzív osztályára, és azóta állandó felügyelet alatt tartják. Természetesen felesége, Katalin már meglátogathatta" – nyilatkozta a Borsnak Wiesner Tamás. "Magam is meglepődtem, amikor megtudtam, hogy Dudi egy vesével él. Nagyon jó barátom, igazán remek ember, próbáltam híreket szerezni róla, de nem derült ki, hogy pontosan mi a baja, milyen egészségügyi panasszal került be."

Csapó valóban nincs jól. Wiesner elárulta, a kórházban megpróbálják csökkenteni az egykori legendás pólós túlsúlyát. Ez fontos lenne a gyógyuláshoz.

"Ennek érdekében a kórházban diétás kosztra fogták, továbbá gyógyszerekkel is igyekeznek hozzásegíteni őt a fogyáshoz" – tette hozzá a jó barát.

Az 1977-es Eb-győztes magyar csapat fotóján a felső sor jobb szélén Csapó Gábor, közepén Wiesner Tamás:

Wiesner természetesen más ismert pólósok társaságában szívesen meglátogatná Csapót, de erre a kórházi vezetés egyelőre nem ad engedélyt.

Annyit szintén megtudtam, hogy nagyon szeretne hazatérni, de erről egyelőre szó sem lehet. 

"Dudi a magyar sport óriási értéke, és ha például arra lenne szükség, hogy vért adjunk neki, nem létezik olyan hatalmas tégely, amiben a vért összegyűjtenénk, mert mindannyian a rajongásig szeretjük őt. Szerencsére arról nincs szó, hogy vérre lenne szüksége" – mondta Wiesner Tamás.

Csapó Gábor 1972-ig az Újpesti Dózsa, 1973-ig a SZEOL AK, 1984-ig a Vasas, majd 1985-től az olasz Syracusa Palermo játékosa volt. 1970-től tizenhat éven keresztül, összesen 272 alkalommal szerepelt a magyar válogatottban. Az aktív sportolást 1986-ban fejezte be. 2000-ben beválasztották az évszázad magyar vízilabda-válogatottjába.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.