Létrehozva: 2022.07.24.

Történelmet írt, de még ennél is messzebb jutna az új magyar sztárteniszező

Udvardy Luca Balatonakarattyáról jutott el a wimbledoni egyes pályáig, ahol finálét játszhatott. Ezzel ő lett az első olyan magyar teniszező, aki egyéni döntőig jutott a legnagyobb presztízzsel bíró Grand Slam-tornán. Ez pedig még csak a kezdet.

Szerző fm

Kétszer játszott Tennis Europe egyéni döntőt, öt Tennis Europe páros győzelem, két ITF egyéni tornagyőzelem, kilenc páros tornagyőzelem, lány 16-os magyar bajnok, Szuperliga-győztes, és még csak 16 éves. Udvardy Luca a magyar tenisz egyik legígéretesebb tehetsége, ezt pedig mi sem bizonyítja jobban, hogy július 9-én junior egyes döntőt játszott Wimbledonban.

Udvardy Luca és a wimbledoni serlege Fotó: Zádor Péter

Bár az összecsapást végül 6:3, 6:4 arányban elvesztette az első helyen kiemelt Liv Hovdéval szemben, így is történelmet írt, ugyanis az első olyan magyar női teniszező lett, aki egyéniben a döntőig jutott Wimbledonban.
A százéves centerpályán volt a döntő, én még soha nem játszottam ekkora stadionban – mesélte a Borsnak Luca. "Sokan nézték a meccset, hangosak voltak, de nekem nagyon tetszett az egész."
A Balatonakarattyán élő lány mindennap felutazik Budapestre edzeni, testvérei már Budaörsön laknak, néha náluk pihen meg egy-egy fárasztóbb nap után. Korábban focizott és karatézott is, azonban ahogy ezt elmondta, – az első pillanattól kezdve profi teniszező szerettem volna lenni.
Ebben rendkívül sokat segít neki nővére, Udvardy Panna, aki az elmúlt hónapokban top100-as teniszezőnek mondhatta magát, jelenleg a 108. helyen áll a világranglistán. A nagy hajtásban nem sok ideje marad a pihenésre a legkisebb Udvardynak.

"Mérkőzések után a hotelszobában szoktam feltöltődni" – mesélte. "Magántanuló vagyok. Ha éppen iskola van, akkor anyukámmal szoktam tanulni, ha nincs éppen tanulnivaló, kártyázni szoktunk a barátaimmal, illetve filmeket szoktam nézni." Adam Sandler nagy kedvenc, szeretem a régi filmjeit.Azt is elárulta, hogy győztes meccs esetén babonából mindig ugyanazt reggelizi azon a héten, amíg versenyben van, valamint, hogy Roger Federer a példaképe, illetve nagy álma nővérével, Udvardy Pannával párosban sikereket aratni. Eddigi kedvenc helyszíne Amerika volt, ahol fel tudott töltődni.
Végezetül a jövőjéről is mesélt nekünk az ITF junior világranglista 18. helyén álló játékos.
Jövőre még szeretnék elindulni a junior Grand Slam-tornákon, de ez év végén már el szeretném kezdeni a felnőtt versenyeket és remélem, hogy 2023-ban már többet tudok a legnagyobbak között játszani. A nagy álmom a női világelsőség és a Grand Slam-tornagyőzelmek.