tóth gabi
Tíz év után távozott a magyar rövidpályás gyorskorcsolya-válogatott vezetőedzője, Csang Csing Lina. Egyelőre bizonytalan, az ő munkája nélkül milyen eredményeket érhetnek el a válogatottak, különösképp a Liu testvérek.
Szörnyű hír rázta meg a magyar rövidpályás gyorskorcsolya-válogatottat, ugyanis a sikeredző, Csang Csing Lina távozott a szövetségből. A kínai szakember 2012 nyarán érkezett Magyarországra, először szakmai tanácsadó volt, majd a 2014-es szocsi olimpiát követően vezetőedzővé lépett elő. Nagy szerepe volt abban, hogy a férfi váltó 2018-ban aranyérmet szerzett Pjongcsangban, valamint Liu Shaoang idei pekingi aranyában is, mindkét siker történelmi volt. 2019-ben Az év sportolója gálán az év edzője lett, de megkapta a Magyar Érdemrend Tisztikeresztjét, valamint az idei pekingi téli játékokat követően a Magyar Érdemrend Középkeresztjét is.
A csend elég nagy a bejelentést követően, a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség rövid közleményén kívül senki sem nyilatkozott eddig a történtekről.
A Liu-fivérek sajtóosztálya megkeresésünkre szűkszavúan elmondta, mindkét klasszis jó viszonyt ápolt az edzővel. Információnk szerint Liu Shaolin Sándort meglehetősen érzékenyen érinti a sikeredző távozása, ugyanis a milánói téli olimpián győzni szeretne és a felkészülésében kulcsszerepet játszott Csang Csing. Ezért is vannak most Bormióban, ahol közösen edzőtáboroznak a hollandokkal.
A lemondás viszont nem teljesen volt váratlan, korábban már zajlottak egyeztetések ezzel kapcsolatban. A kínai szakember 2019-ben már beadta távozási kérelmét, miután Burján Csaba, válogatott-gyorskorcsolyázó egyik Instagram-bejegyzésében trágár szóval jellemezte Kínát. A MOKSZ akkor nem fogadta el Csang Csing lemondását, és maradásra bírta, Burjánt pedig egy évre eltiltotta a sportágtól.
Az új szakmai vezető az eddigi menedzser Bánhidi Ákos lett, aki Dzse Szu Csunnal együtt irányítja majd a férfiválogatottat, a női csapat edzője a brit Nicholas Gooch lett.