RETRO RÁDIÓ

Hihetetlen, mik derültek ki a gólszerző Fiola Attiláról

FIOLA Attila
RIPOST
Szerző
RIPOST
Létrehozva2021. 06. 21. 07:20

Pályafutása legfontosabb gólját szerezte az Eb-n a világbajnok franciák ellen Fiola Attila, aki óriási örömet szerzett ezzel három­éves kisfiának, Dominiknak és feleségének, Nikinek is.

Egészen elképesztő, euforikus örömet szerzett a magyar futballkedvelők számára Fiola Attila, válogatottunk szélsője, aki pazar gólt szerzett a világbajnok franciák ellen, ami végül egy bravúros döntetlenre volt elegendő.

Budapest, 2021. június 19.
Fotó: MTI

A Szekszárdon született, de dunakömlődi illetőségű 31 éves futballista a lefújás után a földöntúli örömét a családjával ünnepelte. Felesége, a Miskolcról származó Nikoletta kisfiukat, Dominikot Attila kezébe nyomta, az apa és gyermeke földöntúli boldogsága pedig még a képernyőkön keresztül is átsugárzott.

„A gól pillanatában az egész pályafutásom lepergett előttem, a családomra, a barátaimra gondoltam, akik a nehéz pillanatokban mindig támogattak. Hála istennek, nagyszerűen játszott a csapat, kiváló eredményt értünk el. Ez volt életem egyik, ha nem a legszebb napja” – mondta az M4 Sportnak Fiola.

A korosztályos csapatokban még gólkirály is volt

Budapest, 2021. június 19.
Fiola Attila (k) gólja a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság F csoportjának második fordulójában játszott Magyarország – Franciaország mérkőzésen a Puskás Arénában 2021. június 19-én. A társházigazda magyar válogatott 1-1-es döntetlent játszott a világbajnok francia csapattal.
MTI/Illyés Tibor
Fotó: MTI

Az édesapja után gyerekként maga is tűzoltónak készülő, nagy Arsenal-drukker nemzeti hős kilencévesen kezdett csak el focizni, 15 évesen került a Paksi SE-be, ahol 19 évesen játszott először NB I-es bajnokit. Habár profi pályafutása során a franciák elleni mindössze a hetedik gólja volt (kettő a válogatottban, három bajnokin, kettő a Magyar Kupában), az U15-ben és U17-ben még csatárként volt gólkirály, később került hátrébb a középpályára, majd a védelembe. A válogatottban is játszott már jobb oldali belső védőt, jobbszélsőt, míg a mostani Eb-n balszélsőként remekel, vagyis egy igazi Jolly Joker.

Sokat szenvedett, most egyenlített vele szemben az élet

Fiola a 2016-os Eb előtt a norvégok elleni pótselejtezőn szakadt combizommal segítette kijutni a tornára a csapatot. Franciaországban aztán az osztrákok elleni csoportmeccs végén súlyos sérülést szenvedett, majd háromévnyi tortúra (részleges bokaszalag-szakadás, belső oldalszalag-sérülés, arccsont- és kézfejtörés, térdfájdalom) következett az életében, és még az is felvetődött, hogy abba kell hagynia a futballt. Végül a Barcelona orvosa segített helyrehozni a térdét.

A hatalmas szívéről, odaadásáról, zsiványságáról elhíresült védő leggyakrabban hangoztatott bölcselete: „Az élet ikszre játszik”. Úgy tűnik, a franciák elleni gólja mindenért kárpó­tolta őt – írja a Bors.

„Azzal, hogy ismét kijutottunk az Eb-re, nagyjából kvittek vagyunk. Volt egy kemény időszak, amit alaposan megszenvedtem. Ha abból indulok ki, amondó vagyok, ha többel nem is, de eggyel még adós nekem a sors...” – mondta még a torna előtt a Nemzeti Sportnak a Fityó becenévre hallgató, MOL Fehérvárt erősítő focista.

Meglepték a hangulatfelelőst a gólörömmel

Emlékezetes pillanat marad a magyar–francia meccsről a magyar játékosok önfeledt gólöröme is. A nemzetközi kézilabda-döntőkön és most az Eb hazai meccsein is szpíkerként, illetve hangulatfelelősként dolgozó, a pálya szegletében egy pad mögött ülő Szalay Editet ugyanis lerohanták Fioláék. A fiatal hölgy éppen lehajolt a füleséért, mert a nagy izgalomban véletlenül kihúzta azt a központi rendszerből, és mire felnézett, a futballistáink már ott őrjöngtek előtte, a gólszerző földöntúli boldogságában, nemes egyszerűséggel le is söpört mindent az asztaláról. Editnek végül sikerült felocsúdnia a sokkból, és ökölbe szorított kézzel ő is megünnepelte a gólt.

„Amikor rám rontottak a fiúk, először azt hittem, meghalok, és mikor rájöttem, hogy kik vannak ott, velük örültem. Nyilván nem volt kérdés, hogy együtt rezdülök a meccsel, de közben jönnek a kommentek, hogy nem is figyeltem, és azonnal távolítsanak el a pályáról... elképesztő amúgy... de nyilván próbálok nem foglalkozni vele” – írta a Facebookon az egyik hozzászólásában a szpíkerhölgy.

Fotó: M4 Sport

Orbán Viktor is ünnepelt

A magyar–francia meccset a helyszínen nézte végig Orbán Viktor miniszterelnök, aki a lefújás után közösségi oldalán ünnepelt.

„Mi, magyarok” – írta Orbán, s megosztott egy fotót a kö­zel telt házas arénából.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.