Gyászol a magyar focicsapat, elhunyt a legendás elnök

Mester Istvánnal kupadöntőt is játszott a Csákvár.

Nyolcvannyolc éves korában elhunyt Mester István, a csákvári futball ikonikus alakja. A sportvezető sokáig elnöke, majd tiszteletbeli elnöke volt a klubnak.

„A hetvenes évek végén, mint az állami gazdaság munkaügyi felügyelője lett a Csákvári TK elnöke. Az ő nevéhez fűződik jelenlegi sporttelepünk kialakítása, melyet 1983. júniusában adtunk át. Időt és munkát nem számolva mindent elkövetett annak érdekében, hogy a korábbi park helyén egy, az akkori kornak megfelelő létesítményt alakítson ki. Az ő elnöksége idején érte el klubunk legnagyobb amatőr sikerét, 1989-ben Szabad Föld Kupa-döntőt játszott csapatunk a Népstadionban a Körmend ellen. Egy évvel később leköszönt posztjáról, s mint örökös tiszteletbeli elnök támogatta tovább klubunk munkáját.”írta honlapján az NB II-es klub.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!