RETRO RÁDIÓ

Hosszú Katinkának nincs igaza, elnyomják a fiúk

Hosszú Katinkának nincs igaza, elnyomják a fiúk
HBK
Szerző
HBK
Létrehozva2016. 11. 03. 18:29

Tegnap kezdõdött az országos bajnokság Százhalombattán, az Iron Lady nem szerepelt volna erõsen a férfiak mezõnyében.

A Magyar Úszó Szövetség Facebook-oldalán derült ki, hogy Hosszú Katinka szeretett volna a férfiak között is úszni a november másodikától ötödikéig tartó országos úszóbajnokságon. A szabályok miatt ebbe nem egyezhettek bele a vezetők, de megnéztük, hogy milyen eredményt ért volna el a fiúk között Katinka.

Az első napon több döntő is volt már, a 200 méter vegyest a nőknél és a fiúknál is leúszták már. Hosszú a lányoknál 2:07.85-ös idővel lett első, a férfiaknál pedig Bernek Péter volt a leggyorsabb 1:56.61-gyel.

Az Iron Ladynek nemhogy a dobogóra nem lett volna esélye, de még a döntőbe sem jutott volna be. Biczó Bence 13. lett 2:09.07-es idővel, nem sokkal maradt volna el a 12-ig legerősebb úszást bemutató Harsányi Gergelytől sem (2:07.60).

Katinka két évvel ezelőtt úszott országos csúcsot ezen a távon (2:01.86), ez most a harmadik legjobb idő lett volna a fiúk előfutamában, de a döntőben ezzel sem rúghatott volna labdába.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.