Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
Létrehozva: 2016.10.09.

Itt a magyarázat: így lesz sok néző a kevésből a magyar stadionokban

Miért fagy le a bajnokság a langymeleg õszben? Miért nehéz meccsre járni? Mikor játszhatnak télen is a magyar csapatok?

Thomas Doll, a Fradi német edzője, és George F. Hemingway, a Honvéd tulajdonosa is élesen kritizálta az NB I-es bajnokságot széttördelő, háromhetes szüneteket. Ezeket Bernd Storck szövetségi kapitány kérésére iktatta be az MLSZ a világbajnoki selejtezők előtt.

A bírálók szerint sem a kluboknak, sem a nézőknek nem jó a megszakítás. Különösen azért, mert aztán a sűrített menetrendben, a hétközi fordulókban még a szokásosnál is kevesebb a néző, és mert télen úgyis hónapra leáll majd az élet a honi stadionokban.

A %RIPOST% megkeresésére Sipos Jenő, az MLSZ szóvivője tételesen reagált a felvetéseinkre:

1. Már a második háromhetes szünet bénítja meg jó időben a bajnokságot

„Ezeket jó előre, a klubokkal egyeztetve terveztük be.

Más lett volna a helyzet, ha legalább egy kupacsapatunk talpon marad, akkor nem fért volna bele.

Miután azonban sajnos jóval a saját, és mások elvárásai alatt szerepeltek, a kapitánynak módja nyílt a kellően hosszú közös felkészülésre a válogatottnál. Ez az Eb-n tapasztaltak alapján hasznára is válik a csapatnak.”

2. Csak két itthon játszó játékos szerepelt a 0-0-s feröeri vb-selejtezőn - akkor minek az NB I „zárolása”?

„A megfelelő fizikai felkészülés mellett azért is fontos az együttes munka, mert ilyenkor az utánpótláscsapat együtt készül a felnőttekkel. A kapitány egy közösségként, együtt kezeli az U21-eseket, és a fiatal tehetségeket a nagyválogatott tagjaival. Így megismerik a módszereit, az elvárásait, és szükség esetén könnyebb az átjárás a két keret között.”

 

(Folytatás a következő oldalon!)


3. Nem éppen nézőbarát kezdési időpontok (főleg a hétközi fordulókban, a rossz tömegközlekedés, a másnapi munka/iskola miatt)

„A televízió dönt arról, hogy melyik mérkőzést, mikor közvetíti a műsorsávok alapján. A nézőszámok emelkedése természetesen a klubokkal együtt közös felelősségünk. A környező országok viszonylatában átlagos a magyar stadionok látogatottsága. Nem jobb és nem rosszabb, mint például Szerbiában, de nyilván azon dolgozunk a klubokkal közösen, hogy előrelépjünk. De ne felejtsük:

egyelőre átmeneti időszakot élünk a labdarúgásunkban.

4. Marketing-témában több klub az MLSZ segítségére vár

„Bízunk abban, hogy

az új stadionok építésével, a sok tehetséges magyar fiatallal, egyre izgalmasabb és jobb mérkőzésekkel belátható időn belül nőnek a futballunk nézőszámai.

Ehhez szükség lesz a klubok megfelelő marketingtevékenységére is, együttműködve az MLSZ-szel. Dolgozunk rajta, de ezek egyelőre átmeneti évek. A stadionépítések miatt több klub is albérletben játszik, ez sem kedvez a nézőszámnak. A hazai szurkolóknak is utazniuk kell, a vendégtáboron kívül őket is érintik például a közlekedési nehézségek, a problémás hazajutás.

Már az új stadionban készül a legújabb csapatfotó. Nézzetek körbe!

Közzétette: MTK Budapest – 2016. szeptember 26.

5. A magyar versenyrendszer rákfenéje a többhónapos téli szünet

„A szövetség célkitűzése szerint

két-három éven belül már mindenhol fűthető pályákon, korszerű stadionokban játszhatnak a csapatok.

Ezeken elolvad a hó, elvezetik a vizet. Vagyis az időjárás kevésbé szólhat közbe a mérkőzések megrendezésébe, és a szurkolókat is kényelmesebb körülmények várják majd a fedett lelátókon, megfelelő kiszolgálással. Így jelentősen lerövidülhet a téli holt időszak, akár januárban és februárban is folytatódhat a bajnokság.”

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek