kulcsár edina
Nem csak a foci érdekli Dömét. Puskás, Maradona, Storck és a magyarok Eb-szereplése mellett a saját múltjáról és a jelenérõl is õszintén vall. Téma az ügynökkérdés, 1956 és egy Esterházy-könyv is.
Diego Maradonától kölcsönkapott cipőről, Puskás Ferencről és Silvio Berlusconiról is érdekes sztorikat mesél Détári Lajos a Presztízs Sport magazinban. Hajdani világválogatottunk beszél a nemrég elhunyt szüleiről, de arról is őszintén vall dr. Borbély Zoltán interjújában, hogy miért nem ment el a saját önéletrajzi könyve bemutatására. Nem szeret szerepelni...
Döme úgy érzi, nincs a helyén a magyar fociban, de
vannak emberek, akik ezt nem is nagyon szeretnék...
Arra a legbüszkébb, hogy Puskás mellett személyesen ismerheti Esterházy Pétert, egykori csapattársa, Esterházy Márton bátyját is.
„Elolvastam a Harmonia caelestist, ami nem volt egy könnyű olvasmány... Utána pedig a Javított kiadást, amikor az apukájáról kiderült, hogy ügynök volt.”
Eddigi utolsó világklasszisunk elmondja: az ügynökkérdésen túl is foglalkoztatja a történelem:
„Mostanában nagyon sok történelmi könyvet olvasok, különösen 1956-ról. Nagy Imre életútja nagyon érdekes, hiszen korábban kommunista vezető volt, majd a forradalom hőse lett.”
A magyar válogatott már-már szintén „történelmi” Eb-részvételével kapcsolatban – az esélylatolgatás, és Király, Guzmics, Gera, Priskin méltatása mellett – elmondta:
„A siker most annak volt köszönhető, hogy Bernd Storck tudott kockáztatni!
Ha egy magyar edző húzza meg Kleinheisler csapatba rakását, az volna kapitány! Storck tudott és mert kockáztatni, és bejött!
Ami a magyar focit illeti, Détári szerint adott a lehetőség, amely egyben feladat is:
„Óriási dolog, hogy 44 év után kijutottunk az Eb-re, és 30 év után egy világversenyre! Ezt ki kell használni a magyar foci és az ország népszerűsítésére!”