RETRO RÁDIÓ

Még a végén vízilabdázóink sem jutnak ki az olimpiára?

Még a végén vízilabdázóink sem jutnak ki az olimpiára?
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2016. 01. 06. 08:22

Teljes a káosz a magyar férfi vízilabda-válogatottnál. Olimpiai kvóta még nincs, helyette kapkodás és rossz játék van. A csapatot egy héttel az Eb elõtt idehaza verik.

Valami nagyon nem stimmel a férfivízilabda-válogatottnál. Ráadásul éppen az olimpia évében. Elég csak azt látni, hogy évtizedes sikerek után, a játékok évében még nincs kvótánk az ötkarikás eseményre. Lassan komolyan aggódhatunk is emiatt.

Pedig Benedek Tibor szövetségi kapitány remekül kezdte a munkásságát, 2013-ban megnyertük a világbajnokságot, majd 2014 nyarán három ezüstérmet nyert csapatával. Ekkor joggal hihettük azt, hogy csak a szerbek vannak előttünk. Azóta pofon, pofon hátán, tavaly nyáron két hatodik hely jelentette a mélypontot, azóta pedig csak a kapkodást látjuk.

Benedek előbb megvált segítőjétől, Dabrowski Norberttől, majd rutinos alapembereket hagyott ki a keretből. A kétszeres olimpiai és világbajnok Madaras Norbertet, és a vébéaranyat jelentő gól szerzőjét, Szivós Mártont.

Kísérletezni, fiatalítani, új csapatot építeni persze lehet, de azt általában nem az olimpia évében szokás elkezdeni.

A belgrádi Eb - amelyről egyetlen csapat juthat ki a riói olimpiára - hétfőn kezdődik. Nem éppen tökéletes ráhangolódás, hogy a főpróbán itthon vernek minket előbb az olaszok, majd a spanyolok. Benedek szerint az elvégzett munkával nincs baj, a játékkal annál inkább.

Nagyon könnyen vesztünk meccseket, és ez nagyon nem tetszik. El kell gondolkodni azon, hogy ez miért van így. Ennél azért sokkal jobb teljesítményekhez vagyok szokva

- értékelte a látottakat legutóbb Benedek Tibor.

A mieink a szlovákok elleni döcögős győzelemmel (13-9), harmadikként zárták a négycsapatos tornát. A szakember már korábban elismerte, hogy az utolsó a meccsen bármi is történik, még egy sima siker sem növelheti az önbizalmunkat.

A kapitánynak a kerethirdetéskor Madaras és Szivós mellőzésén kívül több meglepő húzása is volt. Behívta például Kis Gábort, akiről három éve lemondott, illetve bedobta a mély vízbe a 18 esztendős Manhercz Krisztiánt.

Érdekesség, hogy a mostani Volvo-kupameccseket szakértőként megtekintő korábbi szövetségi kapitány, Horkai György sincs elájulva a csapat formájától.

Senki ne higgye azt, hogy ha ez a csapat kijut az olimpiára, akkor ott egycsapásra elkezd jobban pólózni. Ha valaki egész évben gyenge, az nem fog jól játszani

- fogalmazott vészjóslóan Horkai.

Az olimpiára egyébként úgy juthat ki a csapat, ha az Európa-bajnokságon csak a szerbek, a görögök, vagy a horvátok előzik meg. Ne feledjük, ott lesznek még többek között az olaszok, a spanyolok és a montenegróiak is. Utolsó esélyként a tavaszi kvalifikációs tornáról váltható kvóta.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.