Létrehozva: 2015.10.25.

Nem látod a fától a kapufát? Íme a világ legfurább focipályái!

Torz, lejtõs, fa ágaskodik a közepén, sziklafal van a lelátó helyén, vonat pöfög a partjelzõ mellett... Ezek a világ legbénább, legjópofább vagy legszebb futballpályái!

Néhány napja a %RIPOST% is beszámolt arról, hogy egy szlovákiai község, Feketebalog (Cierny Balog) futballpályáján olykor a kisvasút pöfög át a játéktér és a lelátó között.

Ennek apropóján összegyűjtöttük a világ legfurább, legszebb vagy éppen legőrültebb pályáit, stadionjait. Lesz köztük "komoly és komolytalan" Eb-helyszín, PR-gag és romantikus sztori is bőven!

Torz, lejt, fa ágaskodik a közepén?!

A német körzeti ligában érdekelt Gröna pályájának egyik alapvonala vagy 10 méterrel hosszabb volt, mint a másik. Ráadásul a középvonal sem volt párhuzamos velük. 1928 óta így használták, az edzők erre építették a taktikát is (nem mindegy, mikor, milyen széles a kapu előtti terület), míg a szövetség nyomatékosan fel nem szólította őket a korrigálásra.

Hasonló volt a helyzet idehaza, a Győr-Moson-Sopron megyei Gönyűn, de itt csak a Google-térképek műholdfelvételéről derült ki a pálya furcsa formája. Azóta szabályos téglalap alakúra módosították.

Egy thaiföldi halászfalu, Ko Panyi pályája ugyanúgy cölöpökön áll a vízben, ahogy minden más épület is. Ilyen volt:

...és ilyen lett a stég:

Sok helyütt szerepel a tréfás összeállításokban ez a meredek domboldalon kialakított focipálya. Természetesen csak vicc, mintegy 10 éve, a müncheni Olympiaparkban volt látható:

Észtországban (Orissaare) az Európai Év Fája-versenyen győztes tölgyfa még 1951-ben került a megnövelt területű sportpálya közepére:

Hasonló a helyzet az erdélyi Tancson (Tanciou), ahol 2012-ben műfüves pályát létesítettek, de a játéktéren álló fa maradt a helyén:

A világhírű edzőről, Ottmar Hitzfeldről elnevezett "stadion" Európában a legmagasabban (a tengerszint fölött 2008 méterrel) fekvő focipálya.

A svájci községben rendezték meg 2008-ban a hegyi falvak csapatainak - nem hivatalos - Eb-jét is.

Hasonlóan festői környezetben található a trogiri Batarija-stadion. Horvátország egyik legszebb városának kikötőbejáratánál, az óváros szigetén, a műemlék Kamerlengo vár és a Szent Márk torony között található:

A világ egyik legkülönlegesebb stadionja a portugál Sporting Braga arénája, amelyet Kőbányának (A Pedreira) is neveznek. A 2004-es Eb-re építették át, a költségeit nagyban megnövelték a nehéz terepviszonyok:

Végezetül érdemes végigpörgetni a következő képgalériát is!